lampy przeciwkomarowe
  • The user and all related content has been deleted.
    340 x 300 - 35K
  • Mamy taką lampę i niewiele daje w przypadku komarów. Łapią się na nią natomiast większe owady, które palą się z sykiem i swądem na drutach pod napięciem.
    Post edytowany przez Maciek 2013-07-27 15:06:21
  • Na komary dobry jest wentylator. Postaw sobie przy grillu i niech wieje na ferajnę, 9 na 10 komarów daje za wygraną.
  • czyli pozostaje grillowanie 24/24 przez kilka miesięcy w roku :-) w sumie czemu nie...
  • tak trochę na poznawczo, trochę wydumanie ale podobno naukowo stwierdzono:

    http://rtvagd.wp.pl/gid,15837662,img,15837710,kat,1032185,title,20-sprawdzonych-sposobow-na-komary,galeriazdjecie.html

    może komuś coś się przyda..
  • U mnie sprawdzają się na komary raida spiralki do zapalanie ! ekstra oraz nasze ulubione naturalne kadzidła :olibanum itp :) rewelka!!!! kOMAR NI MESZKA nie lubią chyba tych zapachów i unikają a w to mi graj bo ja LUBIE!!!!!!! Polecam!:)
  • Ja pryskam wkoło domu takim preparatem ( z naturalnych składników) przeciwko kleszczom i komarom chyba z "zielonego domu" - do kupienia w ogrodniczych, wprawdzie instrukcja jest inna ale ja rozcieńczam z wodą i do spryskiwacza ,
    zalety:
    - po zapachu wiadomo gdzie już pryskano :-)
    - faktycznie działa :-) ! ! !
    - dzieciaki też się pryskają bo twierdzą że ten środek jest najlepszy - składniki naturalne więc nieszkodliwe tylko panuje taka "specyficzna atmosfera" - połączenie geranium, czosnku ..... :-):-):-)

    w przyszłym roku zastanawiam się nad opryskami chemicznymi jeśli byłoby zainteresowania to chętnie zorganizuję większą akcję bo na jedną działkę to niestety bez sensu.

  • Ja pewnie byłbym chętny, ale Ty Yenza ze Stefanówki jesteś, a my z Malcanowa. Jednak środek chętnie bym poznał i może zastosował. U nas "Pożegnanie z komarem" (bo o tym piszesz) pomaga jak umarłemu kadzidło, czyli niekoniecznie. Chociaż może zbyt krytycznie podchodzę - trochę pomaga, ale bez rewelacji... :(
  • Środek jakiś niemiecki - dostałam oferty na duże osiedla i tereny zielone, efekt jest przy opryskaniu min. 2-3 ha, muszę sprawdzić jak to się nazywa...
  • może warto to zgłosić do gminy?? a nóż-widelec ktoś podejmie słuszną decyzję na ten temat??
  • Przydało by się :)
  • Niepoprawni optymiści.... Warszawie się nie opłaca a u nas będzie ? - niespryskane Parki, tereny rekreacyjne - bo po co ..., chyba tylko pole golfowe pod Otwockiem pryskali ale to prywatnie :-)

  • Yenza - Ty wieczna pesymistko :-) właśnie dlatego u Nas wiele rzeczy może się udać bo to inna skala niż w Warszawie czy Paryżu... :-) chcieć to móc, wiesz przecież o tym...
  • Ja wiem że chcieć to móc ale z pustego i Salomon nie naleje :-)
  • Tymczasem poprawiam sobie humor....
  • komfort przede wszystkim ;)

    a tu:
    Płacze pani Słowikowa (...)
    Wszystko stygnie: zupka z muszek na wieczornej rosie,
    Sześć komarów nadziewanych w konwaliowym sosie,


    upał świetny jest na komary :)
  • tak na odnowienie tematu :) może i u Nas w przyszłym stuleciu*/tysiącleciu*/wcieleniu*

    http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Floryda-wykorzysta-drony-do-walki-z-komarami,wid,15906780,wiadomosc.html

    * - niepotrzebne skreślić :)