• Szkoda że tak późno do 2:36 nie dotrwałem :)

    W takich sprawach nie ma osób bezstronnych i widac to po argumentach kazdego z obserwujacych i jakoś nie przeszkadza Ci to w ich wypowiedziach (podwójne standardy?) inaczej ta sprawa by na forum nie zagościła.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-11-29 06:36:56
  • O ile pamiętam to w sprawie nepotyzmu było raczej odwrotnie. Pamiętam dyskusję, gdy powoływano nowego dyrektora GOK, w której ludzie przedstawiali wątpliwości, że to raczej dyrektor GOK dostaje posadę poprzez znajomości.
    Odnośnie wspomnianej faktury to również ciekaw jestem jak sprawa wyglądała dokładniej, biorąc pod uwagę jak prowadzone są finanse w naszej gminie wcale bym się nie zdziwił gdyby faktura wynikała z zamówień UG, "a GOK niech to opłaci" - w takim układzie też bym się wypiął.. ;) Jeśli natomiast się okaże, że faktura dotyczyła Ciebie, to Twoje racje są równie obiektywne, co racje b. dyrektora GOK. Dlatego Hubertusie podaj więcej szczegółów (jeśli możesz), bo póki co to są oskarżenia: nie zapłacił faktury, więc go zwolnili z pracy dyscyplinarnie za nieobecność w pracy :-B Trochę nielogiczne, przyznasz?
    Post edytowany przez Mataj 2013-11-29 08:00:49

  • Chodzi o to, że GOK nie ma dyrektora, bo został wywalony bez powodu, a raczej z powodów, które są delikatnie rzecz ujmując mocno naciągane. 28 dni nieobecności, niezapłacona faktura - co jaśnie państwo jeszcze wymyślą ?


    Skoro nie było powodów do zwolnienia sprawa wkrótce się wyjaśni a dyrektor wróci do GOK sąd pracy go przywróci!

  • Poprzednia dyrektor też podobno niesłusznie zwolniona a sąd pracy jej nie przywrócił jesteście tendencyjni i stronniczy :((
  • Mataju, na szczęście owa nieszczęsna faktura nie dotyczyła mnie bo z płaczem i bólem ale byłaby zapłacona :) i żadne aktorstwo oraz uniki by tu nie pomogły :)
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-11-29 09:26:46
  • Oserwator pisał(a):


    Skoro nie było powodów do zwolnienia sprawa wkrótce się wyjaśni a dyrektor wróci do GOK sąd pracy go przywróci!


    Oserwator pisał(a):

    Poprzednia dyrektor też podobno niesłusznie zwolniona a sąd pracy jej nie przywrócił jesteście tendencyjni i stronniczy :((



    W sumie to co piszesz jest prawdą, jednak przyznasz również, że dziwne jest to, że za obecnej kadencji dyrektor GOK zmieniał się trzykrotnie, a urzędnicy przeciw którym toczy się postępowanie sądowe dalej pracują w UG. WTF?!

    Hubertus1656 pisał(a):

    Mataju, na szczęście owa nieszczęsna faktura nie dotyczyła mnie bo z płaczem i bólem ale byłaby zapłacona :) i żadne aktorstwo oraz uniki by tu nie pomogły :)


    Ach! Jaki Ty jesteś męski! Twardy i stanowczy! =))
    Tylko nadal szczegółów nie podając wcale nie uwiarygadniasz swoich wywodów...
  • Ani męski ani twardy ani stanowczy Mataju,liczy się skutecznośc.
  • Trochę off topic:
    Mataj pisał(a):

    Katechetka, która wysyła dzieci na dywanik w przedszkolu, czy wprowadza jakieś oddolne zakazy strasząc dzieci amputacją kończyn z powodu noszenia trupich czaszek.


    Jedna ze szkół podstawowych w gminie Wiązowna, druga połowa października. Nauczycielka (nie katechetka) wchodzi do klasy i pyta, co myślą o helołinie. A cała klasa jak jeden mąż: "to dzieło Szatana!"
    Sam słyszałem że ktoś słyszał.

    Hubertus1656 pisał(a):

    Swoją drogą dyskutantów nam przybywa czy ktos trolluje? Mam nadzieję że inne wątki tez tą aktywnoś potwierdzą :)


    Kto uważa że ktoś tu trolluje powinien przestrzegać jedną podstawową zasadę: Nie karm trolla!

    Znalazłem artykuł z TR:
    image
    (ANKA to w tym przypadku nie pani wójt, w TR pisze tylko jej asystent)

    Według statutu GOK Regulamin musi być zatwierdzony przez wójta. Czy to usprawiedliwia odwołanie dyrektora?
    USTAWA
    z dnia 25 października 1991 r.
    o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej
    Art. 15.
    6. Dyrektor instytucji kultury powołany na czas określony może być odwołany
    przed upływem tego okresu:
    1) na własną prośbę;
    2) z powodu choroby trwale uniemożliwiającej wykonywanie obowiązków;
    3) z powodu naruszenia przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowi-
    skiem;
    4) w przypadku odstąpienia od realizacji umowy, o której mowa w ust. 5;
    5) w przypadku przekazania państwowej instytucji kultury w trybie art. 21a
    ust. 2–6.
    7. W sprawach dotyczących powoływania i odwoływania dyrektora instytucji kul-
    tury w zakresie nieuregulowanym w ustawie mają zastosowanie przepisy
    art. 68–72 Kodeksu pracy.

    Czysto formalnie wójt miała prawo odwołać dyrektora. Zawsze znajduje się jaki przepis prawa, który został naruszony. Przyzwoicie to w tym przypadku raczej nie było.
    Ciekawe, że pytana o prawdziwe powody podaje inne niż w piśmie, bardzo ogólne.
    Widać, że pani wójt wyobraża sobie działalność kierowników jednostek budżetowych i naczelników wydziałów inaczej niż sami zainteresowani. Pierwszy kierownik Oświaty gminnej wytrzymał miesiąc. Długo pani wójt nie mogła znaleźć odpowiedniego naczelnika WSPiOŚ, zanim po prostu rozwiązała wydział. Powstałe z wydziału referaty według BIP do dnia dzisiejszego nie mają kierowników.
    Jedyny konkretny zarzut, że dyrektor GOK zatrudnił osoby bez konsultacji z wójtem jest tylko śmieszny, bo nie ma takiego obowiązku.
    Statut GOK
    § 7.
    [...]
    5 Pracowników Ośrodka zatrudnia Dyrektor i on wykonuje wszelkie czynności wynikające ze stosunku pracy w stosunku do zatrudnionych przez siebie pracowników.

    Kropka.

    Apropos statut: GOK powinien mieć Radę Programową, która ma wspierać dyrektora. W ciągu dwóch lat o uchwalenia statutu Rada Gminy nie była w stanie powołać trzech członków Rady Programowej, więc Rady Programowej do dnia dzisiejszego nie ma. W styczniu RG stała na stanowisku, że wójt powinna przedstawić kandydatów do Rady Programowej, choć powołanie członków jest wyłącznie w kompetencji RG. Rok temu pani wójt dwukrotnie szukała kandydatów do Rady Programowej poprzez ogłoszenie na wiazowna.pl, podobno zgłosiło się tylko dwóch.
    800 x 452 - 151K
  • Hubertus1656 pisał(a):

    Ani męski ani twardy ani stanowczy Mataju,liczy się skutecznośc.



    Zarzuciłeś sieć w postaci "nieopłaconej fakturki" i gwiazdorzysz. Hubertus, a gdybym zarzucił Ci, że też nie opłaciłeś jakiejś tam fakturki? Nie mam żadnych dowodów, ale zarzucić mogę, szczegółów nie podam "bo to tajemnica", albo po prostu będę tematu unikał - "wiem, ale nie powiem". ;)
  • Ja się z koniem kopac nie zamierzam- stan mojej wiedzy w tym temacie mówi mi tylko że ktoś sobie jaja z pracodawcy robił,aż do momentu kiedy cierpliwośc tego się skończyła. A teraz próbuje się za damskim lamentem schowac :) A takie jaja u nas to tylko w administracji publicznej i samorządach można robic, prywatny przedsiębiorca by się nie bawił w ceregiele.

    Proponuje wrócic do wątku jak się sprawa rozwinie.
    Drogi Mataju zjadłem już czwartego Snickersa więc o gwiazdorzeniu mowy nie ma :) Zarzuc,zarzuc taką informację :)
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-11-29 10:38:52
  • Zarzut nepotyzmu może się okazać bumerangiem. Po pierwsze Kinga Głogowska pracowała już w GOK, zanim Arkadiusz Głogowski został dyrektorem. Ktoś już o tym, pisał.
    Po drugie, dlaczego nie jest to nepotyzm, kiedy pani Wójt załatwia swojemu mężowi długoletnią umowę najmu na nieruchomości gminnej? Czytałem oczywiście argumenty, dlaczego ta umowa jest korzystna dla gminy. Ale kto zarzuca innym nepotyzm, powinien nie zostawić śladu wątpliwości co do swojej postawy.
    Post edytowany przez admin 2013-12-14 20:07:11
  • Hubertus1656 pisał(a):

    (...)
    Proponuje wrócic do wątku jak się sprawa rozwinie.


    Sprawa się chyba nie rozwinie bo się właśnie zwinęła. Został tylko smród. No chyba że ktoś tu dyskutujących okaże się być nowym kandydatem na gminny etat, wtedy będzie okazja odgrzać kotleta.
    A tak na marginesie, we czwartek w USA obchodzono Święto Dziękczynienia, łączy się z nim zwyczaj dziękowania różnym ludziom za to że są i da się z nimi żyć. Miły zwyczaj, bo dziękuje się nawet przeciwnikom politycznym, po prostu to objaw jakiegoś ucywilizowania. Przejawem takiej cywilizacji w naszej gminie było by rozwiązanie umowy z wypowiedzeniem i podziękowaniem dyrektorowi za współpracę, nie szukanie haków i szantażowanie szykanami wobec rodziny czy innych pracowników.
  • No dobrze a gdzie ja popełniłem grzech nepotyzmuw Waszej Gminie? :)

    Sprawa się chyba nie rozwinie bo się właśnie zwinęła. Został tylko smród. No chyba że ktoś tu dyskutujących okaże się być nowym kandydatem na gminny etat, wtedy będzie okazja odgrzać kotleta.
    nightwatch czemu tak szybko tracisz nadzieję?
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-11-29 11:04:01
  • obcy pisał(a):

    Zarzut nepotyzmu może się okazać bumerangiem. Po pierwsze Kinga Głogowska pracowała już w GOK, zanim Arkadiusz Głogowski został dyrektorem. Ktoś już o tym, pisał.
    Po drugie, dlaczego nie jest to nepotyzm, kiedy pani Wójt załatwia swoim mężowi długoletnią umowę najmu na nieruchomości gminnej? Czytałem oczywiście argumenty, dlaczego ta umowa jest korzystna dla gminy. Ale kto zarzuca innym nepotyzm, powinien nie zostawić śladu wątpliwości co do swojej postawy.



    Pełna zgoda, pisałem o tym również. Do tego zarzuty zwiększania dopłat do szczepionek, itp itd..

    Hubertus - z całym szacunkiem, ale w firmie, w której pracuję nikt nikogo nie wyrzuca z powodu "nieuzupełnienia listy obecności" czy jednodniowej nieobecności (swoją drogą czy nie istnieje coś takiego jak urlop na żądanie?). Nie twierdzę, że to co piszesz nie ma racji bytu. Uważam, że argumenty wójt po prostu są co najmniej naciągane. Bardziej pasuje mi tu to, że obecny dyrektor po prostu jest dyrektorem swojej placówki, co czasem pewnie nie pasowało obecnej wójt (zupełnie zrozumiałe), która jak wiadomo pracowników dobiera według własnego klucza (vide rednacz) z pominięciem standardowych procedur (vide brak konkursu, podciągając jego stanowisko pod asystenta wójt).


    Hubertus1656 pisał(a):

    No dobrze a gdzie ja popełniłem grzech nepotyzmuw Waszej Gminie? :)



    No proszę Cię... Jeszcze wczoraj sugerowałeś, że Głogowski popełnił:

    Hubertus1656 pisał(a):

    A jak to się nazywało fachowo zatrudnianie własnej żony n... ne... nepotyzm?



    Więc nie rżnij teraz głupa ;)
  • Hubertus1656 pisał(a):

    No dobrze a gdzie ja popełniłem grzech nepotyzmuw Waszej Gminie? :)


    Masz rację. Źle się wyraziłem. Powinno być:
    Ale kto zarzuca innym nepotyzm, powinien najpierw sprawdzić, czy osoba, którą broni, nie zostawia śladu wątpliwości co do swojej postawy.
  • Dziękuje za pouczenie i doinformowanie kto wcześniej w GOKu pracował :) i chyba nadal pracuje. Mataju moje pytanie dotyczyło gdzie ja popełniłem grzech nepotyzmu a nie kogo posądziłem o to zreszta niesłusznie jak wynika z Waszych odpowiedzi.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-11-29 11:21:47
  • Hubertus1656 pisał(a):

    Dziękuje za pouczenie i doinformowanie kto wcześniej w GOKu pracował :) i chyba nadal pracuje. Mataju moje pytanie dotyczyło gdzie ja popełniłem grzech nepotyzmu a nie kogo posądziłem o to zreszta niesłusznie jak wynika z Waszych odpowiedzi.



    A ja przepraszam, bo źle zrozumiałem Twoje słowa ;)
  • A pani Kinga odeszła samo czy ją zwolniono to zasadnicza różnica! :D
  • Szanowna Pani Wójt!!!
    Kto jest obecnie dyrektorem GOK i kiedy nastąpi konkurs na nowego dyrektora?
    Dlaczego nie ma żadnej informacji na ten temat?
    Pozdrawiam
    Michał Goć
    odpowiedź:
    zwiń
    Szanowny Panie,
    do czasu ogłoszenia i wyboru dyrektora będzie obowiązki wykonywać p.o. osoba będąca pracownikiem GOK.
    Pozdrawiam
    Wójt Anna Bętkowska

    Widocznie jest to informacja tajna do której dostęp mają tylko służby specjalne skoro nigdzie nie ma informacji o tej osobie może nawet przysłało ją CIA.
    A jak to się ma do jawności :)]
  • Oserwator pisał(a):


    odpowiedź:
    [...] będzie obowiązki wykonywać p.o. osoba będąca pracownikiem GOK.


    Piękne formułowanie!
    Tydzień po odwołaniu dyrektora osoby będące pracownikami GOK jeszcze nie wiedzieli, kto obowiązki będzie wykonać p.o.
    Post edytowany przez obcy 2013-12-02 14:30:59
  • Ene, due, rabe....
  • Ktoś się musi zgodzić.
  • W protokole Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych z 28.10. można przeczytać, że przewinięciem dyrektora jest niezłożenie w terminie wniosków o dofinansowanie na budowę placyków zabaw.
    Dla mnie zarzut absurdalny. Budowa placów zabaw nie należy do statutowych zadań GOKu, a do zadań dyrektora nie należy przygotowanie inwestycji niezwiązanych z działalnością kulturalną.
    Do takich zadań wójt ma cały wydział.
    http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=282113
  • To zaczyna coraz ciekawiej wygladac!
  • Who is Roman Sadowski?
  • Instruktor zajęć wokalno-muzycznych. Obsługuje czasami nagłośnienie, bywa także konferansjerem.
  • Mataj pisał(a):

    Odnośnie wspomnianej faktury to również ciekaw jestem


    Wygląda na to że GOK zapomniał opłacić domenę gok-wiazowna na kolejny rok, strona GOKu jest już nieosiągalna. Jednak to nie wina pana Głogowskiego. Sprawa była do załatwienia prawdopodobnie w okresie między odwołaniem dyrektora a powołaniem nowego p.o. dyrektora.

    $ whois gok-wiazowna.pl

    DOMAIN NAME: gok-wiazowna.pl 's billing period had finished

    created: 2007.12.17 15:03:15
    last modified: 2012.12.18 09:53:26
    expiration date: 2014.01.01 15:03:15

  • Z tego ci widzę strona już działa, pod nowym dyrektorem.
  • tyle czasu mija a dyrektora(lub nawet konkursu na niego)ani słychu co to może oznaczać i czy stan taki będzie trwał wiecznie????
    O:-) :^o
  • Nikt nic nie wie więc trzeba zapytać u zródła..
  • Mamy pierwsze zarządzenie nowego Wójta i pierwszą zmianę "kadrową". Roman Sadowski złożył rezygnację i z dniem 10.12.2014 został odwołany z funkcji pełniącego obowiązki Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie. To stanowisko, czyli p.o. Dyrektora GOKu zostało powierzone Karolinie Poszwald-Smolińskiej.

    http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=314321
    http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=314322
  • Dyrektor GOK został nagle odwołany przez nowego wójta. Ktoś doniósł? Region Woli Karczewskiej dobrze oceniał pracę dyrektora GOK i jego wkład w ratowanie tego co psuła poprzedniczka obecnego wójta. Dziękujemy panie odwołany dyrektorze i przykro nam.
  • Przecież napisano, że złożył rezygnację!
    Taka sytuacja nie służy kulturze - dyrektor był czy go w końcu nie było? Był konkurs czy go nie było?

    Poczekamy, zobaczymy, jakie będą efekty pracy nowej dyrektor. Jak dla mnie kulturę w gminie trzeba w końcu ruszyć. Samo powtarzanie imprez każdego roku to nic więcej jak odwtórstwo!
  • Może delikatnie dodam, że Pomoc dyrektora za którą dziękujemy polegała na uruchomieniu zajęć w Domu Kultury, którego budowa została ograniczona do absurdu przez poprzedniczkę Pana Wójta. Dyrektor nie został zwolniony dyscyplinarnie ze stanowiska. Decyzja zaskakuje ale Wójt ma do tego prawo.
  • a, ja tam nie jestem wcale zaskoczony .Oceniam to jako dobrą decyzję.
  • Zobaczymy co ciekawego wniesie nowa dyrektor
  • Aby wyjaśnić: pan R. Sadowski był p.o. - czyli pełniącym obowiązki dyrektora przez praktycznie cały 2014 rok, odkąd zwolniono "prawdziwego" dyrektora, który objął stanowisko w wyniku wygranego konkursu.
    Pani K. Poszwald -Smolińska też jest p.o. - czyli pełniącą obowiązki dyrektora, a nie dyrektorem wyłonionym w drodze konkursu na to stanowisko. Czyli GOK kolejny rok pozostaje bez dyrektora.
  • Panowie ewidentnie nie nadawali na tych samych falach, a to nie służy pracy. p. Roman był p.o. dyrektora więc pewnie się tego spodziewał, a jeśli nie to trudno. Wójt ma prawo dobierać sobie ludzi, z którymi mu po drodze. P. Karolina jest przynajmniej mieszkańcem tej gminy. A p. Roman jest nadal instruktorem, więc jakaś straszna krzywda mu się nie stała.
    Post edytowany przez Józef 2014-12-15 15:33:41
  • może i sie spodziewał ,ale dlaczego nas traktuje jako wiesniaków wielki pan z otwocka ?
  • A tymczasem dziś upłynął termin składania dokumentów kandydatów na stanowisko dyrektora GOK...
    Pani Karolina chyba nie do końca spełniła oczekiwania władz...