Tzw. nowy przebieg drogi wojewódzkiej 721
 • Zachęcam do przeczytania informacji ze strony UG o tzw. nowym przebiegu drogi 721 (czyli 635):
  http://www.wiazowna.pl/571-4704b86ebac25-53519.htm

  Jeśli dobrze rozumiem UG chce, aby droga wojewódzka nadal biegła przez centrum Wiązowny - ulicą Lubelską, a plany województwa zakładają wyprowadzenie drogi wojewódzkiej z centrum Wiązowny na północ (w postaci nowej drogi nr 635) i zamianę ulicy Lubelskiej na drogę zbiorczą, a nie tranzytową.

  Na stronie SISKOM propozycja wyprowadzenia drogi wojewódzkiej wygląda tak:

  http://siskom.waw.pl/dw/wolomin-wiazowna/dw_wol-wiaz_rys_suikzp.pdf

  Czy ktoś się orientuje czy realizacja tego nowego przebiegu drogi wojewódzkiej spowoduje konieczność wyburzenia jakichś zabudowań ? Nie mogę zrozumieć dlaczego nasz UG nie chce wyprowadzić drogi wojewódzkiej z centrum Wiązowny. Zakładam, że muszą to być jakieś istotne powody, bo kto przy Parku Centrum chciałby mieć drogę tranzytową skoro samo województwo chce ją przenieść.image<img
  Post edytowany przez Tunia 2014-03-12 23:30:39
 • Z lakonicznej informacji na stronie UG w moim odczuciu nie wynika chęć przeprowadzenia drogi 635 przez centrum Wiązowny. Zwyczajnie brak informacji jaki przebieg UG postuluje. Jakkolwiek przebieg po śladzie 721 może być kuszący dla urzędników, bo zmniejsza ilość dróg w bardziej lokalnym zarządzie.
  Możemy za to przeczytać, że
  "... blokowanie terenu pod tę inwestycję jest szczególnie uciążliwe dla mieszkańców gminy ..."
  Zastanawiam się jakie uciążliwości niesie "blokowanie terenu" - do tej pory wydawało mi się, że to prowadzenie (a nie planowanie) inwestycji wiąże się z uciążliwościami. Jedyna niedogodność dla mieszkańców jaka przychodzi mi do głowy w tym kontekście, to niemożność [korzystnej] sprzedaży gruntu pod budownictwo.
 • Tunia pisał(a):

  Jeśli dobrze rozumiem UG chce, aby droga wojewódzka nadal biegła przez centrum Wiązowny - ulicą Lubelską, a plany województwa zakładają wyprowadzenie drogi wojewódzkiej z centrum Wiązowny na północ (w postaci nowej drogi nr 635) i zamianę ulicy Lubelskiej na drogę zbiorczą, a nie tranzytową.


  @Mataj ma rację, nie chodzi o Lubelską. Między węzłami Wiązowna I a Wiązowna II droga ma być prowadzona równolegle do S17. Spór toczy się o przebieg na północ od Wiązowny. Właściciele działek w Góraszce i Boryszewie z zrozumiałych powodów próbują nie dopuścić do budowy małej obwodnicy Warszawy w nowym śladzie.
  Uwzględniając układ komunikacyjny województwa, a również z punktu widzenia gminy, rozbudowa obecnego śladu 721 w Boryszewie i Duchnowie do parametrów klasy G jest – jeśli nie niemożliwy – to dla mieszkańców gminy dużo bardziej uciążliwy i niebezpieczny. Dla mnie zabiegi pani Wójt w tej sprawie są niezrozumiałe.
 • obcy pisał(a):

  @Mataj ma rację, nie chodzi o Lubelską.


  ?
  Post edytowany przez Mataj 2014-03-13 15:33:59
 • hm, wygląda to dość podejrzanie, że droga która głównie biegnie przez puste pola jest dla gminy bardziej uciążliwa niż ta obecna, która otoczona jest domami i to bardzo blisko jezdni (a na dodatek nie ma chodnika bo z powodu ciasnoty już się nie zmieścił). Propozycja SISKOM wydaje się bardzo sensowna bo obejmuje obecny 'trójkąt bermudzki' czyli obszar Izabeli, Michałówka, Duchnowa, Zakrętu pozbawiony obecnie jakichkolwiek cywilizowanych dróg. Ale zapewne wg gminy brak dojazdu nie jest żadną uciążliwością dla aktualnych rezydentów, więc można spokojnie założyć że i przyszli osadnicy będą wdzięczni za ochronę tych malowniczych bezdroży dla potomności.
  Post edytowany przez nightwatch 2014-03-13 20:39:37
 • witek pisał(a):

  Z lakonicznej informacji na stronie UG w moim odczuciu nie wynika chęć przeprowadzenia drogi 635 przez centrum Wiązowny. Zwyczajnie brak informacji jaki przebieg UG postuluje. Jakkolwiek przebieg po śladzie 721 może być kuszący dla urzędników, bo zmniejsza ilość dróg w bardziej lokalnym zarządzie.  Z wykopalisk na stronie internetowej gminy wynika, że w 2012 roku UG jako jedno z wybranych przez gminę rozwiązań proponuje utrzymanie drogi 721 na dotychczasowym śladzie od węzła Wiązowna I:
  "poparcie naszego starania o rezygnację z planowanego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku od skrzyżowania z planowaną trasą S17 do granicy z Gminą Halinów, albo - w razie niemożności całkowitej rezygnacji z drogi nr 721 - o zachowanie dotychczas istniejącego śladu tej drogi przez miejscowości: Wiązowna, Duchnów do Brzezin z zachowaniem istniejących parametrów."
  http://www.wiazowna.pl/571-480702f517bce-35295.htm
  Rzeczywiście wygląda na to, że na odcinku od węzła Wiązowna II do Wiązowna I droga 721 miałaby biec po śladzie S17 (czyli nie przy parku centrum), ale nadal nie do końca rozumiem co dalej ... na węźle Wiązowna I miałaby "wracać" na ulicę Lubelską, a potem na Boryszewską. Taki opis znalazłam tu:
  http://www.wiazowna.pl/571-480702f517bce-29929.htm
  Szczęśliwie jest tam też informacja, że z GDDKiA i z MZDW odpisano, że nie ma możliwości poprowadzenia drogi zgodnie z powyższą propozycją UG (yes, yes, yes !). Zatem chyba ostatecznie nie wiadomo jak ma przebiegać 721 przez Wiązownę.
 • W Studium jest wrysowany nowy przebieg DW 721 przez Góraszkę, Boryszew i Michałówek. Pytanie czy to blokuje już jakieś tereny. Ze Studium nie wynikają linie rozgraniczające pas drogowy...
 • 595 x 803 - 1M
  Post edytowany przez Tunia 2014-04-09 22:17:01