WYBORY 16 LISTOPADA...
  • @Aleksandra - w dyskusji o kandydatach do Rady Gminy @JoannaF przedstawiła konkrety. Nie odniesiesz się? Jakoś żaden z kandydatów tematu nie podjął, a szkoda, bo pytanie zasadne i ciekawe. Możesz podjąć temat i rozpocząć debatę!

    Ja rozumiem zarzuty, pranie brudów, z którymi się nie zgadzam, ale tutaj każdy ma trochę za uszami. Jak nie pseudo zawody OSP, to Szkolne festyny lub plakaty na bramach kościoła (które jak słusznie admin zauważył - są mieczem obosiecznym)... Pomijam argumenty o KBW, czy PZPR różnych kandydatów, zupełnie mnie to nie rusza.

    Jak wyobrażasz sobie dyskusję bez braku możliwości skrytykowania kogoś tak jak robi to @Nowicki (krytykując obecną wójt), czy @jozek12 (krytykując p. Budnego)? Nawet jeśli plotą głupoty, to mają do tego prawo. Ty masz prawo się bronić, nie zgadzać, przekonywać, że jest inaczej.
  • do Romek ,czy to stwowarztszenie Eko Otwock ,ktoś reprezntuje ? jakis prezes ? podpis nie czytelny , a moze sie bał podpisać?
  • z mojego drugiego nicka do Mataj:
    po pierwsze - ja nie odmawiam mieszkańcom naszej Gminy prawa do krytykowania kandydatów, tylko nie chciałabym, aby kampania wyborcza bazowała wyłącznie na walce podjazdowej sztabów wyborczych,
    po drugie: jak piszę o ofercie i o debacie, to mam na myśli oferty kandydatów na wójta i ich debatę, na którą mieszkańcy naszej Gminy zasługują i której oczekują,
    po trzecie: dobrze rozumiem różnicę pomiędzy rolą wójta i radnego, także w kampanii wyborczej, czy mam przedstawić teraz problemy mieszkańców Zakrętu? zrobię to na moim spotkaniu wyborczym, na które mieszkańców Zakrętu zaprosiłam, opowiem więcej niż się spodziewasz, więc Cię serdecznie zapraszam, nawet jeśli jesteś naszym Sąsiadem, Sąsiadów też zapraszam


  • do Wazka: czyżby niewinnie brzmiący "Komitet Wyborczy Stowarzyszenia EKO-OTWOCK" chciał sobie zrobić błyskotliwą kampanię wyborczą bazując na czarnym PR? Sprytne:)) Oto link do strony internetowej: http://ekootwock.pl/?p=101
  • Do Kutłatego tu nie chodzi o kampanie wyborczą tylko o pomówienia i fałszowanie życiorysu jakieś dziwne insynułacje co kto robił w stanie wojennym bo był w LWP . Dla rodziny to bardzo bolesne, a to że przeciw komuś toczy się postępowanie karne nie oznacza ,że ta osoba jest winna. Tak sie nie rozomuje . I co to za rada by nie przychodzić na spotaknia wyborcze? A czy sympatycy Pana Budnego mogą przychodzić ,czy mogą sie czegoś obawiać? To wiesz z Twojej strony stąpanie po cienkim lodzie.
  • do A,R. dziekuję za link no faktycznie progarm powala na kolana i taki bardzo podjazdowy ;)
  • do Wazka: ani program nie powala, ani metody prowadzenia kampanii, ani.... :@)
  • Podkładaniem innym :@) jeszcze nikt daleko nie zaszedł, inaczej mówiąc "kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie"
  • @Nowicki!
    Był już taki jeden. Stan Tymiński się nazywał. Też miał ujawnić dokumenty, które nosił w teczce...
    Skoro tak podgrzewasz atmosferę to już pękam z ciekawości co ujawnisz!
  • Może jeszcze zdążę...wszak już, już ....Bóg się rodzi ...i to nie jest spreparowane i jest to jak najbardziej właściwe dla kampanii wyborczej. Mnie też się śni i marzy- zgodnie z Konstytucją- Rzeczypospolita ŚWIECKA. Pozdr.MW
  • Mój były zakrętowski radny -a z przed czterech lat to i nawet wielbiciel pani A.B-/obecnej wójt/-a dziś już bez entuzjazmu nawet dla polityki gminnej tak oto pisał -jako wieszcz! w kwietniu br.w kilku sprawach które przedstawią kandydatkę .... o tak właśnie.
    Publikuje to bez zgody autora-nie wiem czy pójdziemy na flachę czy do sądu.PozdrMW
  • @marekwoszczyna - coraz ciekawiej się robi. Strach się bać co będzie w przyszłym tygodniu... W pismo jestem w stanie uwierzyć - całkiem dobrze wpisuje się w to co stało się z portalem Wiązowskim - najpierw pismo z kancelarii, a później szlus... i ostało się ino forum.
  • Teraz to i ja o czymś nie wiem...pismo z kancelarii???????????????
  • A to może sami zainteresowani napiszą. Dawno Cię nie było :P
  • @ Mataj

    Wywołujesz mnie do tablicy? ;)
    To było dwa lata temu, nie chce do tego wracać.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-11-07 23:10:18
  • Miło mi , że sie stęskniłeś A jak nie napiszą? Nie lubie tego-albo nie wspominaj i nie wk... albo gadaj. Być może sie kręmpujesz bądź wstydzisz - dawaj tu ...marek 206@popczta.onet.pl. Pozdr.MW
  • Ponad to co napisała Joanna, mogę wrzucić dwa przykłady z życia wzięte:
    http://forum.wiazowna.net/discussion/246/nastawienie-pani-wojt-do-prawa#Item_7
    http://forum.wiazowna.net/discussion/236/zagrozona-wolnośc-slowa#Item_6

    Co do portalu krótka piłka - Joanna prowadziła portal, komentarze ludzie traktowali jak forum. A skoro wypominano różne rzeczy władzy, to władza się upomniała. Ludzie tu spokojni, więc odpuścili... ale pamięć jest gorsza od tego kto aktualnie władzę sprawuje, a najlepiej o tym świadczą 123 lata zaborów ;)
    No i kancelaria wystosowała pismo, co to by przymknąć niewyparzone gęby, teraz dzięki temu, że politykę informacyjną w UG prowadzi "asystent" wójt (nawet odpowiednio zmieniono struktury w UG - zlikwidowano GCI, żeby nie ogłaszać konkursu) - tak serio to zwykły pracownik, inaczej trzeba by konkurs ogłaszać i wtedy nie daj Bóg trafiłby się ktoś bardziej kompetentny, prawda? Zwłaszcza, że wówczas asystent pełni rolę rednacza w Powiązaniach, piszę artykuły o samorządzie w Tygodniku Regionalnym (nawet to ładnie Obcy ujął, o tu: http://forum.wiazowna.net/discussion/comment/4210), to już w ogóle ciężko znaleźć medium, które mogłoby pisać o stanie faktycznym, a nie poprzez różowe okulary.
    Zresztą jak widać po wiazowna.pl same sukcesy w gminie, "więc o co Ci chodzi? Jest super!"

    Stanowczo za długo Cię nie było, tyle ciekawych rzeczy Cię ominęło, ale przynajmniej już wiesz, dlaczego oddolna inicjatywa mieszkańców, aby utworzyć portal informacyjny się nie udała.
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-07 23:42:34
  • Bardzo mi przykro, zapewne znowu dowiem się żem cham pospolity, ale cóż? Ktoś musi!
    Tłumacze to sobie, że też jestem pożyteczny!
    Bo gdybym ja nie był taki chamski, prostacki i wulgarny wy nie bylibyście tak wspaniali i szlachetni!
    Czyli pozytek ze mnie jakiś jest?
    Mataj pisał(a):


    No i kancelaria wystosowała pismo, co to by przymknąć niewyparzone gęby, teraz dzięki temu,



    - jest tak jak jest. Kto głośniej krzyczy ten rządzi!


    Ważka.
    Teraz ja zapytam.
    A ty byłeś w tym wojsku? W LWP się znaczy.

    PS. coś się pierdzieli z tym forum. Od jest jak jest to moje nie Mataja

    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-11-07 23:22:30
  • Wiesz co? Tylko co ciekawe tam była jakaś polifonia, głos zabierali radni, mieszkańcy, nawet się spierali... Teraz od miesiąca na wiazowna.pl same sukcesy, nie ma polemiki. Cóż jak się nie ma argumentów, to zawsze pozostaje argument siły, przynajmniej tak to sobie tłumaczę.
  • Pani Aleksandro.
    Tak sobie czytam to co Pani pisze i się zastanawiam czy Pani jest świadoma z listy jakiego komitetu wyborczego Pani startuje?
    W pierwszych dniach kampanii pozwoliłem sobie w przymrużeniem oka ocenić osiągnięcia Pani Lidera odbierane moim przymrużonym okiem( tak żeby mi się śmieci nie nasypało). Nie pamiętam dokładnie ale wyszło coś ok 1:4.
    Ten 1 punkt za to właśnie za Pani obecność w szeregach. Co będę ściemniał, za ładne oczy postawiłem. Teraz z przykrością muszę stwierdzić że niestety pozbawiła Pani swego lidera tego 1 punktu za urodę kandydatki jej krótkowzrocznością, lub też wzrokiem wybiórczym, który pewne istotne zagadnienia raczył zauważyć u innych komitetów ale nie widzi tego u siebie.
    Przecież to nikt inny ale Pani koledzy i Pani lider uskuteczniają czarny PR.
    Nie była Pani na imprezie pożarniczej?

    Jak kiedyś Powiedział Bolesław Wieniawa Długoszowski
    "Czysta wódka munduru i honoru nie plami" ale pewne zachowania niestety tak.
  • Powiedział też"żarty się skończyły, zaczęły się schody", po czym wszedł na piętro hotelu Bristol na koniu. Sądzę, że niektórzy kandydaci mogą się czuć jak ten koń....
    Nad czym trochę boleję, bo kampania sięgnęła bruku i trudno o merytoryczną ocenę kandydatów, jeśli tematem jest zrywanie plakatów...
  • Szanowny Panie KUDŁATY,

    Za punkty za urodę serdecznie Panu dziękuję. To ani moja zasługa, ani też nie startuję w konkursie piękności. Zakończmy ten temat.
    Na zawodach strażackich byłam, co więcej, je prowadziłam, jak niektórzy ocenili, na wysokim poziomie. I jestem z tego dumna. Poświęciłam swój cenny czas, ale udało mi się wspólnie z drużyną zorganizować niezłą imprezę z podziękowaniem dla naszych strażaków-ochotników, których szanuję i podziwiam. UDAŁO NAM SIĘ COŚ POŻYTECZNEGO SPRAWNIE ZORGANIZOWAĆ, POTRAFIMY WSPÓŁDZIAŁAĆ SPOŁECZNIE DLA DOBRA MIESZKAŃCÓW WIĄZOWNY. Przedstawiliśmy się naszym wyborcom jako sprawna, dobrze zorganizowana drużyna.
    Jestem członkiem Rady Sołeckiej Zakrętu. Dziś w Zakręcie rozpoczynam nowy projekt, który jest realizacją mojej pasji teatralnej. Zamieram porwać do tego młodzież. Projekt zaczęłam już w wakacje podczas wakacyjnych zajęć świetlicowych, w które byłam bardzo zaangażowana. Napisałam scenariusz, poprosiłam, żeby dzieci na zajęciach z aerografii wykonały dekorację, zorganizowałam zespół muzyczny. I wystartujemy z tym projektem w konkursach. Utworzyłam w Zakręcie zespół teatralny. Dzieci wybrały nazwę "Zakręcony Zakręt". Może MAREKWOSZCZYNA podrzuci temat kolejnego przedstawienia? Zrozumiałam, że ten mu się nie podoba. Drodzy Państwo jedni mówią, inni robią. Ja robię. Z tego także jestem dumna.
    Prócz tego także zajmuję się dziećmi, pracuję, doktoryzuję się i z tego także nie zrezygnuję na czas kampanii wyborczej.
    Wniosek: kobieta aktywna, która chce działać dla dobra swojej małej Ojczyzny. Po co to robię? Bo to moja pasja.

    Wiem, że na tym forum znalazłam się w gronie ludzi, którym chodzi o to samo. Wiem, że zadajecie pytania, prowokujecie, drążycie, żeby odwiedzający forum dowiedzieli się najwięcej, wybrali najlepiej. I chwała Wam za to.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Aleksandra Rutkowska
  • Szanowna Pani ALEKSANDRO RUTKOWSKA.

    Zwracam ten punkt! Ba to był taki punkt przez przymrużone oko. Ten jest taki poważny! przez oba otwarte! Czyli policzymy jako dwa!
    Za co? Za szczerość! O tu:



    Wniosek: kobieta aktywna, która chce działać dla dobra swojej małej Ojczyzny. Po co to robię? Bo to moja pasja.



    Oczywiście mamy odmienne zdanie na temat oceny imprezy strażackiej, gdyż Pani ocenia jej aspekt artystyczny a ja moralny. Zapewne tak samo jest w przypadku tego wniosku o kobiecie aktywnej.
    Ja to wyrażę słowami Maleńczuka z "Wolności słowa"

    "Na władzę pazerni bardziej od Jaskierni."

    Starsi pewnie pamiętają o co chodzi :)


  • Wiem, że na tym forum znalazłam się w gronie ludzi, którym chodzi o to samo. Wiem, że zadajecie pytania, prowokujecie, drążycie, żeby odwiedzający forum dowiedzieli się najwięcej, wybrali najlepiej. I chwała Wam za to.



    Otóż to!

    Dobra zatem drążąc temat dalej - jest mi w stanie ktoś wyjaśnić przeciw komu z obecnej Rady toczy się postępowanie i dlaczego?
    Pismo pana Łapińskiego dowodzi, że wójt podporządkowała sobie radnych, na co on się nie zgadzał. OK! Przyjmijmy zatem, że pismo jest autentyczne, że pan Łapiński pisze prawdę. Wobec czego nasuwają mi się następujące pytania:

    1. W jaki sposób wójt podporządkowała sobie Radnych? 5 spośród wszystkich radnych jest w Pani "drużynie" Pani Aleksandro... Pytam, bo chciałbym to po prostu wyjaśnić.
    2. Czy ma to związek z procesami wspomnianymi powyżej? O co te procesy w ogóle?
    3. Których Radnych sobie podporządkowała?
    4. W jaki sposób władza wykonawcza (wójt) jest w stanie podporządkować sobie władzę ustawodawczą (radę)?
    5. Jeśli rada była podporządkowana to dlaczego tak mało udało się zrobić? Ok! Rzecz względna. Z drugiej strony znane mi są przykłady głosowań zupełnie nie po myśli wójt, a jakoś udawało się te uchwały blokować - choćby podwyżka pensji dla p. wójt.

    Cóż zarzuty odnośnie powiązań z firmą Lekaro - nie wiem, nie znam, nie rozumiem, zarobiony jestem. Jednak przed wyborem firmy wiele osób pisało, że ta firma zostanie wybrana, bo była lansowana przez p. wójt. Nie uwierzyłbym komuś, ale sam też o tym pisałem i to nie po (po to każdy umie ;) ), a przed wyborem tej firmy.

    Kwestię podtopień i "wesołą sesję zdjęciową" pamiętam do tej pory. Ludziom domy zalewało, a wójt uśmiechnięta pozowała na tle zalanych domów, ale pamiętam też, że na protest się wybrała z mieszkańcami.

    Na koniec ostatnie pytanie - wobec jednego z urzędników, którzy nadal podejmują decyzje w UG toczy się postępowanie sądowe. Dlaczego choćby nie zawieszono w działaniach tego urzędnika lub nie oddelegowano go do wykonywania innych spraw?

    @Nemo - może Ty coś więcej napiszesz? Jesteś Radną od wielu lat, za Jędrzejczaka byłaś świetną "opozycjonistką", a może ktoś inny mi, biednemu wyborcy wyjaśni o co chodzi w tym całym "burdlu".

    Może ktoś inny zabierze głos i mnie oświeci, bo im dalej w las tym ciemniej.
  • Aha! Dodam tylko odnośnie Lekaro, że spośród 5 obecnych w radzie 3 głosowało za podwyżką opłat.
    Oczywiście trzeba to rozpatrywać indywidualnie, bo domyślam się, że Rada nie zawsze musi podejmować "popularne" decyzje, a okres umowy postawił radnych trochę pod ścianą (chociaż jak się w protokole czyta, że np. radna Falińska stwierdziła, że kwota jest zdecydowanie za wysoka, a głosowała za uchwałą, to logika chyba poszła na spacer...).
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-08 11:45:39
  • Odpowiedz na ostatnie pytanie :
    Wyłączna i samodzielna decyzja wójta.
  • Moriss pisał(a):

    Odpowiedz na ostatnie pytanie :
    Wyłączna i samodzielna decyzja wójta.



    Naciągana teza - i podwyżki sobie nie zrobiła?
  • @Mataj a jeśli chciałbyś wiedzieć więcej w tej sprawie musisz się cofnąć o gdzieś 7 lat wstecz. Wtedy to do urzędu dostały delegacje pewne osoby z Otwocka gdzie już się mocno paliło. Więcej o tym w lokalnej prasie . A poza tym są zobowiązania w partiach takich jak zieloni.
  • Moje zdanie jest takie:
    1) Piotr nie wytrzymał ciśnienia, które w Zakręcie było i jest b. wysokie (nie mam na myśli ciśnienia atmosferycznego);
    2) wbrew opiniom obecna kadencja ma na swoim koncie wiele sukcesów, choć wpadek także nie brakowało - jak to w życiu. Na sesji 12.11 radni otrzymają pełne zestawienie - wszystkie inwestycje, pozyskane środki unijne ect. Już dziś mogę powiedzieć, że przez 4 lata kadencji na inwestycje wydaliśmy prawie 35 ml złotych, w tym ok. 9,8 ml zł środków unijnych (pula tych ostatnich jest większa o tzw. środki "miękkie" - głównie na programy "oświatowe" i działalność GOPS). Dziwię się, że radni tego nie wiedzą! Źle to świadczy o ich zaangażowaniu w pracę w radzie. A może wiedzą, ale wolą o tym nie mówić, bo musieli by przyznać, że coś się jednak działo, co stoi w opozycji z ich programem opluwania i dyskredytacji? Odpowiedzcie sobie sami;
    3) temat Lekaro - jeśli chodzi o związki przyjacielskie to najściślejsze są z dawnym obozem wójta M. J., a nie z obecną wójt.
    A jak wygląda wiązowska kampania wyborcza najlepiej wiedzą ci, którzy bywają na spotkaniach. Spolszczając: hejt, hejt, hejt... Obrzydliwość. Aż się nie chce gadać!
  • @Nemo - faktem jest, że wielu radnych disuje, hejtuje, a o swojej pracy mówi niewiele. Faktem też jest, że 9.8mln przez 4 lata nie rzuca na kolana. MJ pozyskał 6mln na WCK. OK! Nie mówię o zasadności, ale o rzędach kwót. 4 lata 10mln, jedna inwestycja 6mln. Postaram się rzucić okiem i porównać to dokładniej, bo to zestawienie mówi wiele, a zarazem nic ;)
  • Oj chyba kolejni nie wytrzymują ciśnienia.
  • tak Kudłaty byłem we wojsku czytaj (lotnictwie) od pazdiernika 1983 do pazdziernika 1985 czyli za czasów PRL nastepnie od grudnia 1986 do grudnia 1993 równiez w lotnictwie na stanowisku nawigatora. Służbę wojskową zakończylem w marcu 2001 . Czy te wyjaśnienia Tobie wystarczą?
  • oj Admin trzeba ryzykować by coś uzyskać co z tego że blisko limitu .Strach przed podjeciem decyzji jest bardzo złym doradcą.
  • Szanowna Pani ALEKSANDRO RUTKOWSKA.
    Jak się mają pisma pana Budnego zamieszczone przez Panią na forum w stosunku do informacji STAROSTWA zamieszczonych na stronach internetowych(z powołaniem się na artykuły ustawy o odpadach) jak również z samej ustawy o odpadach, z których wynika zupełnie coś odwrotnego.
    Proszę o wyjaśnienie na forum.
    Z tego co czytam w ustawie i w informacji starostwa wynika, że zezwolenia wygasają dopiero 23 stycznia 2015 roku, czyli po okresie 2 lat od chwili wejścia w życie ustawy o odpadach to jest 23.01.2013 roku i obowiązuje od 23.01.2013 roku. Czy pan Janusz Budny dobrze zna ustawę o odpadach? Czy nie wprowadza dezinformacji ?

    Poniżej informacja starostwa na ten temat.



    KARTA INFORMACYJNA Nr SPO.S.OŚ.I.18 -




    STAROSTWO POWIATOWE W OTWOCKU
    UL. GÓRNA 13
    05 – 400 OTWOCK



    ZEZWOLENIE NA TRANSPORT ODPADÓW

    Podstawa prawna: art. 233 ust. 2 - 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach
    (Dz. U. z 2013 r. poz. 21).
    Do czasu utworzenia przez marszałka województwa rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, transportujący odpady są obowiązani do uzyskania zezwolenia na transport odpadów lub wpisu do rejestru przedsiębiorców zwolnionych z obowiązku uzyskiwania zezwolenia na transport odpadów, gdzie organem właściwym jest starosta. Zgodnie z art. 234 ww. ustawy o odpadach niniejszy rejestr tworzy się najpóźniej w terminie 36 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy z dnia
    14 grudnia 2012 r. o odpadach.

    Wymagane dokumenty:
    Decyzję wydaje się na wniosek, który powinien zawierać:
    1) wyszczególnienie rodzajów odpadów przewidzianych do transportu; w przypadku gdy określenie rodzaju jest niewystarczające do ustalenia zagrożeń, jakie te odpady mogą powodować dla środowiska, Starosta może wezwać wnioskodawcę do podania podstawowego składu chemicznego i właściwości odpadów;
    2) oznaczenie obszaru prowadzenia działalności;
    3) wskazanie sposobu i środków transportu odpadów;
    4) przedstawienie możliwości technicznych i organizacyjnych pozwalających należycie wykonywać działalność w zakresie transportu odpadów;
    5) przewidywany okres wykonywania działalności w zakresie transportu odpadów.

    Do wniosku należy dołączyć:
    1) dokument potwierdzający, że wnioskodawca jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym;
    2) dowód uiszczenia opłaty skarbowej zgodnie z art. 6 ust. 1, część III ust. 44 pkt 1 ustawy
    z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2012, poz. 1282) w wysokości
    616 zł z dopiskiem „opłata za wydanie zezwolenia na transport odpadów” na rachunek bankowy Urzędu Miasta Otwocka:
    Bank Spółdzielczy w Otwocku nr 89 8001 0005 2001 0007 9875 0013.
    Zezwolenie na transport odpadów, wydawane jest na czas oznaczony, nie dłuższy niż 10 lat.

    Miejsce złożenia i odbioru dokumentów:
    - Złożenie: Kancelaria Główna Starostwa Powiatowego w Otwocku
    ul. Górna 13, 05-400 Otwock;
    - Odbiór: Wydział Ochrony Środowiska
    ul. Komunardów 10, 05-402 Otwock
    wejście D, pok. 21

    Termin odpowiedzi:
    - od 30 do 60 dni;

    Jednostka odpowiedzialna:
    - Wydział Ochrony Środowiska;
    godziny przyjęć interesantów:
    poniedziałek: 815 - 1700
    środa: dzień bez przyjęć interesantów
    wtorek, czwartek, piątek: 815 - 1400

    Tryb odwoławczy:
    - odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie ul. Kielecka 44 za pośrednictwem Starosty Otwockiego w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji;

    UWAGI:
    W przypadku braku kompletu wymaganych dokumentów wnioskodawca zostanie poproszony o ich uzupełnienie – pożądany kontakt telefoniczny do wnioskodawcy.



    Adres Urzędu:
    Starostwo Powiatowe w Otwocku
    05-400 Otwock, ul. Górna 13

    Wydział Ochrony Środowiska
    ul. Komunardów 10, 05-402 Otwock
    Urząd jest czynny:
    Poniedziałek
    800 - 1700
    Wtorek – piątek
    800 – 1600



    Wszelkie uwagi i wnioski oraz ewentualne skargi można kierować listownie na adres Starostwa lub składać w Kancelarii w godzinach pracy Urzędu.

    Notatki:

















    Kluczowe informacje wynikające ze zmiany ustawy o odpadach
    23 stycznia 2013 r. weszła w życie nowa ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21). Unormowania w niej zawarte wprowadzają postanowienia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE w sprawie odpadów oraz szereg innych przepisów unijnych z zakresu gospodarki odpadami.

    Dotychczas wytwórcy odpadów zobowiązani byli w zależności od ilości wytwarzanych odpadów do przedkładania informacji o wytwarzanych odpadach niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne, uzyskiwania decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami lub pozwolenia na wytwarzanie odpadów. Po wejściu w życie niniejszej ustawy przedłożone przez Państwa informacje o wytwarzanych odpadach oraz decyzje zatwierdzające program gospodarki odpadami tracą ważność z dniem 23 stycznia 2013 r. Zgodnie z obowiązującymi przepisami firmy, które w związku prowadzeniem działalności nie eksploatują instalacji, nie są obowiązane regulować strony formalno-prawnej w zakresie wytwarzania odpadów.

    Wiele przedsiębiorstw i firm posiada decyzje Starosty Otwockiego zezwalające na zbieranie, odzysk i transport odpadów. Starostwo Powiatowe w Otwocku informuje, że w niniejszym zakresie ustawa również wprowadziła zmiany:

    1) zezwolenia na zbieranie i odzysk odpadów zachowują ważność na czas na jaki zostały wydane, jednak nie dłużej niż przez 2 lata od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy;

    2) zezwolenia na transport odpadów zachowują ważność na czas na jaki zostały wydane, jednak nie dłużej niż do czasu upływu terminu do złożenia wniosku o wpis do rejestru, który będzie prowadził marszałek województwa.

    UWAGA ! Do czasu utworzenie rejestru przez marszałka województwa transportujący odpady są obowiązani do uzyskania od starosty zezwolenia na transport odpadów na podstawie przepisów dotychczasowych.

    Nowe przepisy wprowadzają również inne zmiany bardzo ważne dla podmiotów wytwarzających odpady jak i dla gospodarujących odpadami, dlatego zachęcam do zapoznania się z zapisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21)


    Za treść odpowiada:
    Biuro Zarządzania Środowiskiem Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Otwocku

    Dane kontaktowe tutaj



















  • Czytając wypowiedzi i sens wypowiedzi obstawiam ,że @józek12 jest blisko spokrewniony z p. Zdunikiem.
    A jak wszystkim wiadomo dwóch radnych powiatowych z naszego rejonu nie pała do siebie sympatią.

    Wolałbym przysłuchać się merytorycznej dyskusji. Bo sam jak i wielu innych stoję przed dylematem, który będzie lepszym kandydatem na wójta.
  • Ważka,
    Wychodzi na to że Ty nie wiesz w jakim wojsku służyłeś. Coś takiego jak "Ludowe Wojsko Polskie" nie istniało.
  • Istniało tylko wtedy @ważki na świecie nie było
  • Morris, odpowiem Ci na Twoje wątpliwości-z żadnym z kandydatów nie jestem spokrewniony.Natomiast dzisiaj poszedłem na spotkanie z p.Zdunikiem i widać że mówi sensownie. Nie należał i nie należy do żadnej partii politycznej. I za to ma u mnie duży plus. Widać że to człowiek czynu nie jakiś pierdzistołek. Chyba na 99,99 będę głosował na niego. Ponieważ przez kilkadziesiąt lat pracy z ludźmi mam dość dobre rozeznanie na kogo można postawić swój głos. Na temat p.Budnego opinię sobie wyrobiłem.Jak można publikować pisma które w wielu fragmentach są sprzeczne z prawem i informacjami pochodzącymi z komórki za którą się odpowiada. Jeśli nie mam racji to proszę o sprostowanie.
  • @Jozek12 dałeś się podejść jak dziecko.
    Od kiedy to Duchnów za Zdunikiem stoi?
    Czyżby kolejny sztabowiec?
  • Z list PiS startuje, czyli rozumiem, że popiera postulaty tej partii. Ja nie mam nic przeciwko, ale socjalistą nie jestem.
    @Morris, jeśli Karolina ma rację co do inicjałów, to jesteś b. blisko.
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-08 20:32:39
  • Kudłaty otoż wiem że oficjalnie LWP nie istniało tylko zgodnie z porozumieniem z 1944 roku jako Wojsko Polskie
    a Ty to byłeś w wojsku chyba tylko na przysiedze u swoich kolegów. I nie próbuj wiecej nic insynuwać w tej kwesti
  • Pan Zdunik to jest z PiS i snuje teorie tylko teoria spiskowe
  • A pisiory się ostatnio w locie do Madrytu popisały , a ze znam jednego z nich osobiście to wiem co piszę
  • Komu zawdzięczamy obecnie takie wysokie emerytury po 40 latach pracy?
  • jozek12 a czy Ty lezałeś w rowie by zlapac tych co kradli takim jak Ty samochody . Czy Ty byłes w Iraku lub w afganie , by zatrzymac Dzihat? Na pewno Nie bo byś popuścil ze strachu ,wiec nie miej pretensji do nas weteranów . Ja mam 76% max to 75% mogłem mieć i 100% ale wtedy byłbym recista a to mi nie pasuje , bo jestem sprawny w 100% i za to Bogu dziekuje . I ty smiesz twierdzisz ,że mamy wysokie emerytury?


  • Wazka pisał(a):

    Czy Ty byłes w Iraku lub w afganie , by zatrzymac Dzihat? Na pewno Nie bo byś popuścil ze strachu ,wiec nie miej pretensji do nas weteranów .



    Coś ci się Ważka pomerdało. Chyba wywołać dzihad, a nie powstrzymać.
    Weterani :) :)

  • Panowie, spokój! Samorząd o emeryturach nie decyduje, o wysłaniu wojsk do Afganistanu tym bardziej, wiec bardzo proszę wrócić do tematu ;)
  • Wazka - nie zrozumiałeś. Nie mam na myśli emerytur wojskowych i służb mundurowych lecz chodzi o fakt że emerytury są za niskie.
  • A wracając do wątku głównego wyborów samorządowych w Gminie Wiązowna, to:

    Szanowny Panie Kudłaty,

    Bardzo jestem pazerna na to, żeby została rozbudowana SZKOŁA W ZAKRĘCIE, żeby dzieci nie musiały przychodzić do szkoły na dwie zmiany, żeby powstały sale dostosowane do nauki poszczególnych przedmiotów, żeby ta szkoła była perłą naszej Gminy. Jestem także pazerna na to, żeby Zakręt nie był postrzegany jako Polska D tuż przy granicy z Warszawą, żeby DROGI były PRZEJEZDNE i OŚWIETLONE. Żeby dzieci nie musiały chodzić do szkoły przez las w ciemnościach. Żeby został wreszcie dokończony WODOCIĄG. Żeby KANALIZACJA nie była tematem odkładanym na lata świetlne. I Zakręt, który wpłaca najwięcej podatków do budżetu Gminy, na to zwyczajnie zasługuje. Ale słyszę także, że środków jest na wszystko za mało. Zdaję sobie sprawę, że w Radzie trzeba się dogadywać. Pomysł mam taki, żeby przyciągnąć na inwestycje w naszej Gminie jak najwięcej środków zewnętrznych, głównie unijnych. Wiem jak to się robi. I na środki unijne też jestem pazerna. Chciałabym żeby ich ściągnąć do nas jak najwięcej. Wówczas rachunek jest prosty: środki, jakie zgromadziliśmy w budżecie, to wkład własny w projektach, a reszta: z UE. Oczywiście w tej perspektywie finansowej nie będzie już tak łatwo. Trzeba będzie się lepiej dogadywać z Sąsiadami, tworzyć "pakty terytorialne".
    Poparłam Janusza Budnego, bo podjęłam z nim dyskusję na ten temat i okazało się, że mówimy tym samym językiem. Rozumiał o czym mówię. W tym ubieganiu się o środki bardzo ważna będzie współpraca, umiejętność dogadywania się z Sąsiadami. Nasza drużyna tę umiejętność posiada.

    Pozdrawiam serdecznie,

    Aleksandra Rutkowska
    kandydatka do Rady Gminy Wiązowna z okręgu nr 1 Zakręt
  • Szanowni Państwo!

    Oświadczam, że nie będę odpowiadać na oszczerstwa i kalumnie pod adresem naszej drużyny KWW JANUSZ BUDNY. Mogę je podsumować krótko: są nieprawdziwie. Rozumiem, że teraz będą się nasilać, bo jesteśmy mocnymi kandydatami, poważnie branymi pod uwagę przez wyborców.

    Jeśli mają Państwo jeszcze pytania do mnie bezpośrednio, to serdecznie zapraszam.

    Z poważaniem,

    Aleksandra Rutkowska
    kandydatka do Rady Gminy Wiązowna z okręgu nr 1 Zakręt
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje