• Ksiądz Firysiuk proboszcz miejscowej parafii zastrzelił mi psa Cygana. Do winy się nie przyznaje. Psa znalazłem martwego na terenie ogrodzonej parafii z wyraźnym śladem po pocisku. W instytucie weterynarii zwłoki zostały poddane sekcji , podczas której zabezpieczono pocisk dla policji. Wszczęto postępowanie z urzędu.
    Na początku tego roku kościelny ostrzegał mnie, cyt. ”że o ile nie przypilnuję Cygana to proboszcz mi go odstrzeli”. Cygan miał ok. 20-25 cm w kłębie, zęby miał jak mówi moja małżonka na lewą stronę-zero agresji, nigdy nikogo nie ugryzł. Parafię bardzo lubił odwiedzać szczególnie gdy suka proboszcza miała cieczkę. Zlatywało się tych psów w wówczas wiele …zwłoki były tylko jedne. Mądry był. Nie wiem skąd wiedział, że trzeba się bać ludzi -wystarczyło tupnąć i dawał dyla. Z reki od obcego nie zjadł. Cygan z uwagi, iż proboszcz był częstym gościem nie żyjącej już naszej babki /darczyńcy ha na cmentarz/ był mu doskonale znany. Do chwili gdy ona żyła Cygan mu nie wadził a trwało to ponad dziesięć lat. Po jej śmierci stanowił już-sądząc po tym draństwie- bardzo realne zagrożenie dla potężnego funkcjonariusza kościoła z przesłaniem miłosierdzia bożego.
    Pan Firysiuk to bardzo doświadczony myśliwy-sukcesy w wielu zawodach strzeleckich. Cygan trafiony został jako cel -czytając protokół sekcji- wręcz wzorcowo. Zdjęcie? -może lepiej nie. Wiem z absolutną pewnością -to była egzekucja. Najwyraźniej panu Firysiukowi pomyliła się działalność misyjna z mafijną. Ta egzekucja to ostrzeżenie po moim wpisie na portalu społecznościowym -poniżej przytaczam cały wpis z forum.wiazowna.net –wytłuszczenie moje z dnia 14.12.2014
    marekwoszczyna 21.11. 09:08 CytatEdytujZgłoś
    „Po wielu latach nareszcie doczekałem się forum na którym spotykam się z rzeczowymi argumentami w dyskusji większej ilości osób kompetentnych i znających realia gminne. Mnie tego brakowało gdyż nie udzielam się i społecznie i towarzysko a w gminie bywam tylko i wyłącznie w Zakręcie- dalej zawsze jest nie po drodze.
    Przeciwny jestem ograniczonemu dostępowi "nowych" do forum. Nie można wszystkich podejrzewać o złe intencje a może nas coś ominąć ważnego. Doskonale radzicie sobie by właściwie i pewnie informacje byle jakie zweryfikować. Pamiętam jak brakowało mi forum gdy polemizowałem z Boguckim w pytaniach do wójta które w efekcie zlikwidował tylko z powodu iż zadawałem pytania które obnażały jego głupawe i wydane bezprawne decyzje.

    Z wielu Waszych opinii wynika coś co mnie niepokoi a mianowicie sekwencja -kandydat B. +8. Był już taki układ gdy Bogucki podejmował decyzje a jego grupa klakierów mu przytakiwała. O konsekwencjach napiszę w innym temacie by go wreszcie zamknąć po ...trzynastu latach a chodzi o budowę cmentarza w Zakręcie gdyż pewnie nawet nie wiecie ...ze partycypowaliście w kosztach budowy a może i z tego tytułu należą się Wam zniżki za ew. skorzystanie. Rada Gminy ma być organem suwerennym- kontrolnym, ma nie klepać go po plecach lecz wymagać.

    Gratuluję Oli mojej nowej Radnej./ Pozwalam sobie -tu na forum- w skróconej wersji czyli po imieniu. Nie życzę realizacji planów inwestycyjnych gdyż są utopijne a ich realizacja zatrzymałaby jakikolwiek rozwój u miłych sąsiadów /patrz -post Wybory z dnia 9.11 godz. 8,43/. Ja byłbym dozgonnie wdzięczny tylko za poprawę dróg. Z iście ojcowską troską i obawą będę śledził czy działalność jako Radna to był właściwy kierunek -oby dał Ci satysfakcję a ponowna kandydatura za cztery lata rozwiała moje wątpliwości. Do tematów teologicznych oczywiście powrócę gdy przedstawię sylwetkę miejscowego proboszcza czyli jak we właściwym świetle wygląda brylant oprawiony w koloratkę. I na zakończenie dla Ciebie temat który może nas zjednoczyć....Zakręt w Warszawie.
    Dlaczego nie ma tu z nami Budnego?

    Co do poparcia ulotkowego kandydata przez mojego byłego radnego Piotra Łapińskiego ...Piotrze abyś t y m r a z e m postawił na właściwego konia czego sobie i wam życzę.
    Pozdrawiam MW”

    Poleccie mi dobrego prawnika. marek206@poczta.onet.pl





  • Jeśli zabezpieczony pocisk pochodzi z zarejestrowanej broni, i zostanie to potwierdzone to,,myśliwy" będzie miał problemy i to poważne .
  • Abstrahujac od problemow prawnych to jakby sie potwierdzilo, ja bym nie darowal i po prostu morde bym obil temu kto to zrobil.

    Ale poczekaj co ustali policja. Wyrok latwo wydac, ale tez latwo sie pomylic.
  • a co się stało z przykazaniem " Nie zabijaj" coś sie zmieniło? w dekalogu?
  • Wazka pisał(a):

    a co się stało z przykazaniem " Nie zabijaj" coś sie zmieniło? w dekalogu?



    Wedle religii katolickiej pies nie ma duszy, więc... właśnie - chyba nie da się go zabić :)
  • Może to nie ksiadz tylko jakis przebieraniec?
    I nie korzystaj z rady v460, nie obijaj mordy ekscelencji bo prędzej ty odpowiesz , niż on za zabicie psa.
  • Mataj pisał(a):

    (...) według religii katolickiej pies nie ma duszy, więc... właśnie - chyba nie da się go zabić :)



    Jak to nie ma duszy?! Ostatnio przeczytałam, że papież Franciszek "wyraził zgodę" na wchodzenie psów do nieba... :-h
  • Nemo pisał(a):

    Mataj pisał(a):

    (...) według religii katolickiej pies nie ma duszy, więc... właśnie - chyba nie da się go zabić :)



    Jak to nie ma duszy?! Ostatnio przeczytałam, że papież Franciszek "wyraził zgodę" na wchodzenie psów do nieba... :-h


    Papież Franciszek to pewnie prędzej czy później skończy jak pies @marekwoszczyna. Niestety, bo mądry człowiek się Kościołowi trafił, a za mądrymi Kościół nie przepada...
    Zresztą, ktokolwiek to by nie był ...
  • O czym zasadniczo była wypowiedź rozpoczynająca tę dyskusję? O psie, księdzu, wyborach, czy Pani Oli? Fajnie byłoby coś wtrącić, ale nie bardzo wiadomo o co chodzi. Wydaje mi się, że największym problemem jest sam piszący i jego stan psychiczny. Poczucie zagrożenia, węszenie spisków, egzekucje, to nie brzmi dobrze. Czy podejrzewa Pan, że p. Ola wraz z Księdzem i kandydatem B., zaprzysiężonym już na wójta, uknuli spisek na pańskiego psa Cygana (pobrzmiewa tu jeszcze nuta rasizmu)? Współczuję serdecznie utraty przyjaciela, w pana stanie to bardzo poważny problem, ale radziłbym racjonalne podejście do sprawy.
    Jakiś kut...s zastrzelił Panu psa. Jeśli to faktycznie ksiądz, to kut...s do kwadratu, bo powinien świecić przykładem miłosierdzia bożego. Nawet jeśli ma prawo się wkurzyć, bo obcy kundel fajda mu na chodnik i dobiera mu się do suki, nie powinien używać broni w terenie zabudowanym, gdzie mógł nieumyślnie spowodować uszczerbek na zdrowiu i życiu ludzi. Jeśli chce go Pan naprawdę przyprzeć do muru to radziłbym go trafić z tej perspektywy, będzie skuteczniejsza. Psa szkoda, ale to społeczeństwo nie dorosło jeszcze do litości nad zwierzętami, dlatego szkoda zachodu. Ksiądz się wywinie tym bardziej.
    I nie mieszałbym do tego p. Oli, ani pana B., którzy raczej chyba nie byli wrogami pańskiego psa.
    Życzę powodzenia w walce z oprawcą Cygana.
  • Jaskrawy pisał(a):

    Może to nie ksiadz tylko jakis przebieraniec?
    I nie korzystaj z rady v460, nie obijaj mordy ekscelencji bo prędzej ty odpowiesz , niż on za zabicie psa.



    To nie byla rada! Napisalem co bym zrobi, GDYBY policja potwierdzila te wersje.
    Rada bylo to, zeby sie wstrzymac do ostatecznego potwierdzenia. Lepiej nie wydac wyroku, niz wydac go pochopnie.
  • BTW nie zauwazylem, ze ten problem dotyczy starego znajomego jeszcze z poprzednich forow - markawoszczyny ;)

    BTW2: dlaczego nazwales psa Cygan?
  • @marekwoszczyna,
    nie jestem prawnikiem, ale po pierwsze wydaje mi się, po tym wpisie, ksiądz spokojnie mógłby Cię pozwać co najmniej o naruszenie dóbr osobistych. Chyba, że masz rzeczywiście dowody, że on to zrobił i to z premedytacją.

    Po drugie, nawet jeśli Ci ktoś zastrzelił psa, to pytanie w jakich to było okolicznościach. Gdybym, ja np. spacerował z dzieckiem a twój pies byłby bez kagańca i wystraszył mi dziecko, to zapewniam Cię, nie miałbym dla Twego psa żadnej litości.
    Nie znam się na psach i nie wiem czy Twój pies jest taki jak mówisz. To pewnie wiesz tylko ty i to też nie jest pewne.

    Podsumowując, jeśli pozwalałeś swojemu psu biegać bez nadzoru po drogach itp itd to dobrze, że ktoś w końcu rozwiązał ten problem za ciebie skoro ty go ignorowałeś.
  • Tak durnego wpisu jak @hubi to dawno nie czytałem. Oczywiście, że na właścicielu psa ciąży obowiązek pilnowania zwierzęcia. Jeśli pies biega samopas to należy to zgłosić do odpowiednich władz, które mają go wyłapać i zabezpieczyć. Psa nie wolno i powtarzam to dobitnie nie wolno zastrzelić - nawet myśliwy nie ma takiego prawa(zmiana przepisów w 2012r). Zastrzelenie psa może nastąpić przez policję i to tylko wtedy jeśli pies stanowi bezpośrednie zagrożenie. Tutaj z tego co czytałem nie nastąpiło żadne zagrożenie. Właściciel co prawda nie zadbał prawidłowo o bezpieczeństwo, ale należy mu się w takim przypadku mandat. Wracając do wpisu @hubi zastanów się jeszcze raz nad sobą i swoim wpisem - oczywiście że każdy bronił by rodziny przed psem który stanowi zagrożenie, ale co napisałeś w ostatnim zdaniu -" to dobrze, że ktoś rozwiązał ten problem" jest delikatnie mówiąc podejściem patologicznym i po prostu głupim.
  • od idioty jest gorszy tylko idiota ze strzelbą... jak się komuś dzik myli z psem to należy mu czym prędzej zabrać broń
  • Nie mogę obecnie ze zrozumiałych powodów powiedzieć Wam więcej gdyż toczy się postępowanie. Nigdy też nie pozwoliłbym sobie na postawienie publicznie wersji której nie jestem pewien.
    Józefowi pragnę wyjaśnić -mylnie interpretujesz moją wypowiedz. Przytoczyłem cały swój post ale tej sprawy dotyczą TYLKO fragmenty wytłuszczone, które być może były powodem po którym omawiany bohater pomylił swą działalność misyjną z mafijną a zastrzelony /myśliwemu łatwiej strzelić niż złapać rybę/ Cygan to ostrzeżenie. Na bieżąco będę relacjonował -obecnie zależy mi tylko na jednym ....pokazać jak wygląda w tym świetle brylant oprawiony w koloratkę. Mam jeszcze jednego psa i dwa koty-trochę się o nich boję.PozdrMW
  • Policja zabezpieczyła na plebanii 18 sztuk: słownie osiemnaście sztuk broni oraz amunicję. PozdrMW
  • Może ksiądz prezent od wiernych dostał ? :) :)
  • Cóż w tym dziwnego? Czasy niespokojne...
  • Rozmawiałem dziś z mysliwym , powiedzial mi ,ze mysliwy ma prawo do odstrzelnia psa , który stwarza zagrozenie lub jest chory . Oczywiscie ma obowiazek to zgłosić. Ma on tez kolege ksiedza myśliwego i jesli chodzi o broń i amunicje to wszystko sponsoruje kuria.
  • raczej taca...
  • w kazdym razie ksiądz do ukarania
  • Wazka- wiesz coś co by mi sie przydało -jak ukarać łajdaka ...może na
    marek206@poczta.onet.pl
  • napisałem pozdr
  • masz nową wiadomość
  • "Pięknie, k..., pięknie!" ;)
  • Gratuluję tupetu, sam go podrzuciłeś gościu. ale to ty wiesz przecież.
  • Nie mieści mi się w głowie jak gość wyglądający co najmniej inteligentnie robi jakieś szczeniackie podchody.
    Masz problem, załatw to po męsku, rozmów się dajcie sobie po gębach albo się pogódźcie i dogadajcie.
    A nie jęczysz wypisujesz pierdoły rzucasz w eter. A może pan autor jest miękki w ruchach?




  • Czas byś założył wór pokutny - internet nie jest tak anonimowy jak ci się wydaje.


    Post edytowany przez vegul 2015-11-17 14:41:29
  • Co to za jakaś akcja?
    I do kogo rzuca się Alex?
    Czy w Zakręcie dzieje się faktycznie coś podejrzanego?
  • .
    800 x 707 - 76K
    Post edytowany przez Groszek 2015-11-18 13:34:08
  • HOT!
    to taki 'coming out' ?
  • Ni ema wybaczenia za gto
  • http://www.se.pl/wiadomosci/polska/warszawa/ksiadz-kusownik-chcia-uniknac-kary_756938.html

    " Niejeden, co świat łudzi łagodnym obliczem, z dala zdaje się wielkim, a z bliska jest niczem".
    2432 x 4320 - 4M
  • Ksiądz Tadeusz F. poprowadził wczoraj orszak trzech króli w Zakręcie. Pytam: czy to właściwy człowiek do tej roli?

    Piękne fotki: www.facebook.com/Wiazowna.info/?fref=ts
  • Ksiądz Tadeusz F. poprowadził wczoraj orszak trzech króli w Zakręcie. Pytam: czy to właściwy człowiek do tej roli?

    Piękne fotki: www.facebook.com/Wiazowna.info/?fref=ts
  • no tak bandta także może być bohaterem .Tylko dla kogo?
  • zrobię wszystko by go z koła łowickiego wykluczyć raz na zawsze.
  • Wazka, czy mogę Ci w czymś pomóc. PozdrMW
  • nie niema takiej potrzeby , ale dzięki będę pamiętał/ pozdr