Bunt uczniów w ZSG Wiązowna.
  • Trochę prawdy w tym co Bazaar pisał jest z pewnością. Kudłaty, to, że ktoś inaczej ocenia rzeczywistość niż ty, nie znaczy, że nie ma racji.
    Ja rozumiem rozgoryczenie, że pobili Ci dziecko w szkole, że pani dyrektor Ci nie odpowiada, że komórki im przeglądali i choć zgadzam się z Tobą w części ocen, to nie rozumiem dlaczego próba ośmieszenia Bazaara.
  • Doszukujesz się czegoś czego nie ma:)
    Powiem więcej. To co napisał Bazar to wszystko prawda! Ja tego nie neguje. Ja go nawet nie próbuję ośmieszyć.
    Ośmieszył to on się sam. Tym tekstem w stylu"nie mam pojęcia o co chodzi ale powiem wam tak:....":)

    Rozumiesz jak widać tez nie wiele. Nikt mi dziecka nie pobił, bo nie ma takiej możliwości.
    Pani dyrektor mi nie odpowiada?
    Tego nie ja nie rozumiem. Czy nie odpowiada mi że to ta kobieta zajmuje to stanowisko czy nie odpowiada na zadane pytania?
    Jeżeli chodzi o pierwszą wersję to szczerze mówiąc nie mam z nią nic wspólnego. Czy będzie dyrektorem szkoły czy oczyszczalni ścieków nic mnie to nie obchodzi.
    Do szkoły już nie chodzę, a ścieki odbiera firma ... (bez reklamy)
    Jeżeli weźmiemy pod uwagę drugą wersję, czyli nie odpowiada na pytania. Cóż, brak odpowiedzi to też odpowiedź.
    Przejdźmy więc do komórek.
    Zawsze byłem przekonany że Wiązowna to taka wieś ok 25 km od centrum Warszawy. Stolicy europejskiego kraju. Posiadającego pewien system prawny. I wydawało mi się że ten system prawny obowiązuje na terytorium całego tego kraju. Tu się okazuje że jednak nie lub nie wiem kiedy przeoczyłem proklamacje niepodległości Wiązowny. Okazuje się że tu nie obowiązuje polskie prawo. Tu rządy i prawo stanowi ten kto wcześniej wstanie i światło we wsi zapali bądź zgasi.
    W związku z tym, jestem delikatnie mówiąc, wnerwiony że zainwestowałem trochę kasy w tej "republice bananowej"

    W każdym cywilizowanym systemie, zła praca jednego elementu odbija się na innym. Tu, jak sam mnie przekonujesz wybryki władz szkoły nie obchodzą i nie maja wpływu na Wójta.
    Dziwne bo to ok 600 - 700 dzieci. Zakładając ze każde ma dwoje rodziców to jest ok 1200 - 1400 głosów.
    Dochodzą dziadkowie, znajomi i obserwatorzy tacy jak ja.
    Uważasz że to pikuś? W gminie która ma coś ok 11000 mieszkańców?
    No to trzeci świat jak w mordę dał.
  • Kudłaty, wprawdzie nic nie wiem, ale powiem Ci tak...

    Zacząłeś nie najgorzej, nawet mógłbym się z Tobą w wielu punktach zgodzić, zaznaczając ponownie, że sprawę znam jedynie z relacji na forum ( podobnie jak większość osób zaglądających tutaj). Wystarczyła jednak niewinna dygresja gdzieś tam niewpisująca się w Twój tok myślenia i się zaczęło, a tą ostatnią wypowiedzią to już się kompletnie odkryłeś.

    Teraz już wiadomo, że masz monopol na rację, a reszta powinna przytakiwać. Jeśli ktoś ma choć trochę inne zdanie, to znaczy, że nic nie wie, nic nie rozumie i powinien milczeć. Nadzwyczaj łatwo przychodzi ci przypinanie łatek - można nie lubić p. wójt czy dyrektor szkoły, uważać jej zachowanie za skandaliczne, ale żeby od razu przemycać jakieś głupie aluzje typu oczyszczalnia ścieków itp. to trochę słabe. Najlepiej spalmy je na stosie.

    Żeby tego było mało, dowiadujemy się, iż zainwestowałeś(!) w tym grajdole, a tu niestety, okazało się, iż nie wszyscy spełniają wyśrubowane standardy, a co gorsza trafiają się również takie nicnierozumiejące buraki jak bazaar:)
    No cóż... długa drogą przed Tobą, jeszcze nie jedno Cię tutaj zadziwi.

    PS. Jeśli uważasz, że złamano prawo i jesteś poszkodowany (kwestia telefonów) to są odpowiednie organy, aby to zgłosić. Darcie szat na forum na niewiele się zda.
  • Prawda jest taka, że każdy inaczej postrzega świat i rzeczywistośc... Każdy będzie miał inne zdanie na temat, który z pozoru wydawałby się prosty...
    Post edytowany przez admin 2014-04-24 19:07:29
  • Czyli uważasz, że władza powinna mieć wpływ na szkołę, bo tam może zdobywać głosy. Masz rację, ale ja nie chciałbym tego, aby jakiś polityk zabiegał o głosy poprzez szkołę i moje dzieci.
    Co do reszty, też masz rację. Problem w tym, że metoda, którą wybrałeś wiele nie osiągniesz. ;-) luzuj gumkę w majtkach! Ja w sumie też mógłbym napisać, że o sprawie wiem niewiele, bo znam ją z forum. BlueZebra i admin też chyba, zwłaszcza, że admin o tym, że rada jest "zamieszana" w decyzję o odwołaniu dowiedział się z forum. Wszyscy opowieść znamy z min. Drugiej ręki, więc i oceny zupełnie różne, zwłaszcza, że stopień zaangażowania w sprawę również różny (jeden ma dziecko w szkole, inny nie ma, jeden dopatruje się w tym podłoża politycznego, jeszcze inny, że to dlatego, że "Rudy i Zośka ze sobą" - chociaż film tego tematu W OGÓŁE nie porusza). A najzabawniejsze, że o tym filmie w ogóle najwięcej mówią Ci, którzy Kamienie, może i kiedyś czytali, filmu nie widzieli, a o Szarych Szeregach, wiedzą równie niewiele. Do tego wątki poboczne jak barany i komórki. Polska panie! ;-) Wiązowski Smoleńsk... Jeszcze pewnie niebawem pojawią się zabójcy, cierpiętnicy, wybuchy, a na filmach z komórek strzały w 34 sekundzie... I już zupełnie, do sedna nie dojdziesz.
    Post edytowany przez Mataj 2014-04-09 13:40:29
  • Zmień skarpetki... - to odnośnie gumki w majtkach :) Takiej pogadanki oczekujesz?

  • Ok. To inaczej. Jeśli dwie osoby mówią Ci, żeś pijany - idź spać. Dla mnie temat filmu, dawno wyczerpany i skończony, a polemika z Tobą widzę nie ma sensu. ;-)
  • Przecież nikt Ci nie każe ze mną polemizować.
    Nie ma takiego obowiązku.
  • Kudłaty pod wzgledem jakosci prawa i jego przestrzegania to cały ten kraj jest III Światem :)
  • Z tego to ja sobie doskonale zdaję sprawę! Żeby było bardziej obrazowo to wygląda to jak kałuża z błotem.
    I wszyscy muszą w tym błocie mieszać. Sztuka polega na tym, by mieszać a przy okazji siebie i innych nie pochlapać. Tu chyba ktoś wskoczył tak... centralnie, na bombę :)
  • A ja już wiem!!!:) :) :) :)
    Wiem o co poszło!
    Wiem jakie było podłoże zajścia!
    Wszystko wiem!
    I jak będę miał czas to wam powiem, tzn napiszę :)

    I wcale nie o film tu poszło :)
  • Dawaj chlopie bom ciekaw! ;)
  • Nic wielkiego.
    Kolejna wersja baśni braci Grimm. Tym razem dwie brzydkie siostry posłużyły się Śnieżką żeby pozbyć się starej matki z pałacu. W to miejsce ma przyjść księciunio Eryk.
    Podobno Najjaśniejszej Pani też ta opcja bardzo odpowiada.
  • Kudłaty pisał(a):

    Nic wielkiego.
    Kolejna wersja baśni braci Grimm. Tym razem dwie brzydkie siostry posłużyły się Śnieżką żeby pozbyć się starej matki z pałacu. W to miejsce ma przyjść księciunio Eryk.
    Podobno Najjaśniejszej Pani też ta opcja bardzo odpowiada.



    Czyli nic innego jak wersja BlueZebry.
    Wszystko fajnie, ale to nie krasnoludki wybierają Starą Matkę, w dodatku Stara Matka i tak nie była przez wielu lubiana, więc...
    Abstrahując - nie zmienia to postaci rzeczy, że na to jak szkoła jest postrzegana, mają wpływ wszystkie Siostry.
    A najjaśniejsza Pani mam wrażenie i tak zrobi wylot w tym roku, więc niespecjalnie powinna się chyba problemem przejmować, z trzeciej strony kto by nie był to i tak wygląda na to, że stara gwardia będzie wybrana, więc w naszej Bajdocji nic się nie zmieni.
  • Przeciwnie. Najjaśniejsza Pani ma świadomość i kombinuje.

    Jak Heniek Lermaszewski.
    " Jak ktoś komuś coś, to choć niewiele, ale zawsze, a jak nikt nikomu nic, to srał goły na rogu stodoły."

    To czy ktoś lubi czy nie Stara Matkę to pikuś. Najgorsze że jej się to gospodarstwo rozłaziło.
    Sąsiedzi przenieśli tu dzieci z innej szkoły a dzieciaki pytają:
    "Mamo, tato... za co?!
  • No i okazało się, że dwie bardzo brzydkie siostry stały jednak po stronie starej matki.
  • A guzik prawda! Stara Matka była dogadana z Najjaśniejszą Panią i dworem.
    Teraz będzie ciekawe. Czy Stara Matka walnie w kły siostrzyczki. Czy nie?
    Jest za co.
    Co więcej, narosła strasznie wielka zgorzel od zbyt ciasnego pantofelka.
    I jak mówił Pan Sułek spoglądając w niebo... pieprznie czy nie pieprznie???
  • Dobra, możesz jaśniej, bo chyba się pogubiłem w Twoich metaforach...

  • Mataj pisał(a):

    Ok. To inaczej. Jeśli dwie osoby mówią Ci, żeś pijany - idź spać. Dla mnie temat filmu, dawno wyczerpany i skończony, a polemika z Tobą widzę nie ma sensu. ;-)



    czego jeszcze? :)

  • Siostry szybko odnajdą się w nowej rzeczywistości.
  • Kudłaty pisał(a):

    czego jeszcze? :)


    Niczego, nie napisałeś ponad podejrzenia, o których pisała BlueZebra, dlatego ciekawe jestem tych "sensacji". A tu dalej żadnych konkretów. ;-)
    Post edytowany przez Mataj 2014-05-05 08:58:43
  • dobry wieczór przez przypadek tu zajrzalem to nieżle sie dzieje no cóz rada rodziców jest tylko radą bylem w takim tworze w szkole w Mlądzu tragedia przewodnicząca była ale karty rozdawała Pani Dyrektor zapewne jest zależność z władzami gminy ale co robiła Pani Wójt na zebraniu rady rodziców i gdzie sie podziały pieniądze to chyba kilka tysięcy złotych ? Pozdrawiam :-*
  • Chcecie bajki oto bajka. Najjaśniejsza Pani nie ma wstydu. Tyle jej gadania jak to Stara Matka do niczego się nie nadaje i jaki robi bałagan i nic z tym nie zrobiła, a jeszcze na kolejne lata na tronie osadziła. Jej ubolewanie jak rządy Starej Matki prowadzą zamczysko oświaty w Wiązownie na manowce, wzruszały dziatwę i dawały nadzieję na zmiany. Stara Matka nie pozostawała jej dłużna twierdząc, że jest głupia i robi jej koło pióra ale tak w ogóle to może ją cmoknąć. (Ciekawe dlaczego?) Stara Matka kilka razy wykazała się brakiem kompetencji i całkowitą nieznajomością prawa, o czym Najjaśniejsza Pani doskonale wiedziała, a pomimo to nic z tym nie zrobiła. Na koniec Stara Matka by zająć pierwsze miejsce w castingu wchodziła po palec w ......... przybocznej Najjaśniejszej Pani, która powołała jury i miała tam swoje sługi. Ostatnie miesiące obydwie matrony bywały na wszystkich spotkaniach razem, niedobrze się robiło gdy człowiek widział jak Stara Matka zabiega o względy przybocznej. A teraz najlepsze nikt tak nie rozwalił oświaty w naszym skromnym królestwie jak miłościwie panująca nam obecnie Najjaśniejsza Pani. Tyle złego co ona zrobiła przy udziale swojej niedawno powołanej przybocznej nieudało się żadnemu dotąd panującemu. Jestem ciekawa dlaczego Stara Matka była taka pewna siebie twierdząc, że Najjaśniejsza może ją cmoknąć. Tego się pewnie nie dowiem. Najjaśniejsza Pani ja twoja poddana powiem tyle: kończ Pani swą kadencję i wstydu sobie i nam oszczędź , do Starej Matki: tym razem nie licz na spuszczone głowy skoro kąsasz to będziesz kąsana tylko tym razem boleśnie.
  • Zamykam wątek, bo już dawno nie dyskutuje się o buncie.
    Ostatnie wpisy nie są ani śmieszne, ani można się z nich czegokolwiek dowiedzieć, są wyłącznie wyrazem nienawiści. Takie insynuacje na granicy pomówień odbiegają daleko od poziomu, który jest na forum pożądany.
  • Pół roku minęło i wygląda na to ze było wiele hałasu o nic!
    Dzieciaki spacyfikowane, rodzice siedzą cicho żeby latorośl problemów większych nie miała , dyrektor konkurs wygrała - jakim cudem to nie na moją wyobraźnie!
    Nie sprawdziło się moje czarnowidztwo!
    16 listopada - mecz o wszystko :)
  • To nie cud to wzajemność. Ja Cię robię dyrektorem Ty mnie zapraszasz na uroczystości, apele itp. itd. Przed wyborami jak znalazł.
  • No tak, przez obecność na imprezach szkolnych to można liczyć jedynie na głosy nauczycieli i pracowników technicznych. Trochę mało. Rodzice tego nie łykną.
  • Bjarni pisał(a):

    To nie cud to wzajemność. Ja Cię robię dyrektorem Ty mnie zapraszasz na uroczystości, apele itp. itd. Przed wyborami jak znalazł.



    Korzyści z punktu widzenia władz samorządowych zrozumiałe. Co się tyczy dyrektorowania w podstawówce/gimnazjum na wsi - nie wiem czy to taki sukces. Jak ktoś chce być nauczycielem to doskonale wie, że jako dyrektor wiele nie nauczy, jak ktoś chce być menadżerem, to dyrektorowanie w szkole ani fajne, ani łatwe, ani spokojne... :P
  • Są ludzie którzy dla kilku literek przed nazwiskiem poświęcą wiele.
    Weź np takie coś jak "Przewodniczący/a" nie wiadomo czy to przewodniczący/a rady nadzorczej poważnego przedsiębiorstwa, czy 20 baranów.

    Z drugiej zaś strony - w tym temacie było- dyrektor szkoły to ktoś bardzo ważny i szanowany!
    Natomiast dyrektor oczyszczalni ścieków jest be...
    Głupie, ale jednak tak działa!
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje