Dofinansowanie na przydomową oczyszczalnię ścieków
  • Wita,
    czy ktoś byłby zainteresowany dofinansoweniem z NFOSiGW na budowę przydomowej oczyszcalni ścieków?
    Usłyszałam w gminie z takich osób zgłasza sie 2-3 rocznie i dlatego gmina się tym nie interesuje, może gdyby zebrała się większa grupa to by ruszyli cośw tym temacie
    Chciałabym zebrać grupę zainteresowanych i uderzyć z tym tematem do gminy
  • Gdy my budowaliśmy urzędnicy nie tylko nam przedstawiali w czarnych barwach, ale mówili, że na to nie ma pieniędzy.
    Na starym forum też kilka osób to odradzało min. ze względu na uciążliwości natury papierologicznej.
    A jak są przeciwności papierologiczne, niechęć urzędników to jedynie pozostaje mi za Was trzymać kciuki! Myślę, że mimo to warto! Chyba, że pojawią się obiektywne okoliczności.
  • Gdzieś wyczytałam ze można jeszce spróbować w powiacie, mozę tam urzędnicy bedą chętniejsi do pomocy
  • Na razie pomoc ze strony Powiatu ogranicza się do żądania dostarczenia WZ dla POŚ.
    Spróbuję "przejść" tę ścieżkę zdrowia. Na dofinansowanie nie liczę, choć chętnie "przytuliłbym" jakieś wsparcie.
  • Zmienily sie przepisy? WZ na POS jest teraz obowiazkowe?
  • Nie, przepisy nie zmieniły się. Gdyby WZ było obowiązkowe nie pisałbym z sarkazmem o pomocy...
    POŚ buduje się na zgłoszenie, ale Powiat postanowił, że będzie żądał WZ. Żeby nie pozostawić wątpliwości - ma do tego prawo.
    Nie udało mi się natomiast ustalić powodu wymagania WZ. Być może wysokie wody gruntowe na znacznym obszarze Gminy (a może i Powiatu), może zwykły kaprys Urzędnika, a może coś jeszcze innego.
  • Ja wz już mam :)
  • Długo czekałaś?
    To były WZ dla samej oczyszczali czy dostałaś razem z domem?
  • Już wiem, WZ są potrzebne bo przecież na rolnej działce nie możesz nic budować !!!!
    A POŚ owszem buduje się na zgłoszenie, ale na działce budowlanej,a jeśli jest to działka rolna to musi mieć warunki zabudowy, czyli dokument stwierdzający co można na niej budować
    A potem juz tylko zgłoszenie na POŚ
    Na warunki czekałam 10 m-cy, na dom jednorodzinny z przydomową oczyszczalnią, działka rolna z budynkami mieszkalnymi stojącymi tam ponad 50 lat ( i cały czas tam mieszkamy)
    Cierpliwości trzeba, trzeba.....
  • OOona pisał(a):

    Wita,
    czy ktoś byłby zainteresowany dofinansoweniem z NFOSiGW na budowę przydomowej oczyszcalni ścieków?



    Wątek trochę stary, ale czy ktoś dowiedział się czegoś więcej w tym temacie? A i czy można dofinansować wybudowaną już rok temu przydomową oczyszczalnię ścieków? Bo rok temu zdecydowaliśmy się na skorzystanie z firmy http://www.ekopan.pl/ i wybudowaniu przydomowej oczyszczalni. Jeżeli ktoś wie coś więcej ma ten temat to proszę o odpowiedź.
  • Gdybyś chciał przydomową oczyszczalnie ścieków
    to możesz udać się do firmy Ekohouse :)
    Post edytowany przez admin 2014-07-04 22:39:12
  • Marianek pisał(a):

    Gdybyś chciał przydomową oczyszczalnie ścieków to możesz udać się do firmy Ekohouse :)


    Pierwszy przypadek reklamy w dziale do tego nieprzeznaczonym, zlekceważyłem.
    Teraz protestuję. Do tego ten wątek traktuje o dofinansowaniu, a ja nic na ten temat na linkowanej stronie nie znajduję.
    Post edytowany przez admin 2014-07-04 22:39:54