WYBORY 16 LISTOPADA...
  • jozek12 piszesz o wysokiej emeryturze po 20 latach służby wiesz ile to jest tak około 1800 zł / m-c to az tak wysoka emerytura? A w pierwszych dniach stanu wojennego to brano do wojska i zomo widzę ,że ze znajomością przepisów emertalnych slużb mundurowych kiepsko i z historia najnowsza RP również.
  • Wstąpił, został powołany, 20 lat indoktrynacji wywarło czy nie wywarło - małostkowe pieprzenie.
    Prosty przykład Jerzy Ziętek - sanacyjny urzędnik następnie komunista i dawał radę.
    Brakuje tylko żeby publicznie kazać kandydatom spuszczać spodnie by ocenić wyznanie... albo kazać otwierać szeroko usta by określić kolor podniebienia.

    Niepokojące jest coś innego. Kandydat sugeruje że przez lata działalności samorządowej ma olbrzymie znajomości i pożyteczne układy, przez co będzie bardziej skuteczny niż jakiś świeży, nowy, niesprawdzony i nie poukładany.
    Ja tam dziękuję za takiego poukładanego wójta. Z racji że nie jestem z kandydatem zakolegowany i poukładany obawiam się że z tego powodu jestem na straconej pozycji jako petent.
    Czyli Polska kolesiów.



  • @Wazka, @Bjarni nawet jeśli popierałabym kandydaturę Budnego to nie pisałabym o nim Pan Budny - pan PISZEMY MAŁĄ LITERĄ w kontekście w jakim użyliście to słowo w swoich wypowiedziach :) Chyba, że z religii Wam zostało, że Pan Bóg piszemy wielkimi literami :)
    @ Wazka o ile mi wiadomo przeciętny niemundurowy emeryt otrzymuje coś około 800 pln :( i nie dorabia w samorządach, OSP itp.
    @ Kudłaty - w pełni popieram wypowiedź
    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-10-29 18:32:14
  • Dzięki. Będę się pilnował. Niby wiem, że z małej, a jednak ... :) Może mam jakieś dys - grafię, leksję, czy coś tam.
    Post edytowany przez Bjarni 2014-10-29 19:18:53
  • Że też nie mam takiego daru daru refleksji i konkluzji.
    Kudłaty, też nie jestem zakolegowana z kandydatem Budnym... I już po mnie, jeśli życie zderzy mnie z jego rządami. Aż robię szybki rachunek sumienia czego mogę oczekiwać od władz samorządowych i do czego mogą mi być potrzebne ich działania...
  • chodziło mi tylko oto by obalić mit o wysokich emeryturach w służbach mundurowych ba sam nim jestem z pelnenej wyslugi 28,5 roku służby należy się 75% uposazenia z ostatnio zajamowanego stanowiska czyli w moim przypadku 3000 /m-c to jest w przypadku pelnej wyslugi Czy to dużo? za poligony, mróz snieg upał na pustyni i kto by was bronił wrazie by co?
    Sami sie nie obronicie bo niestety nie posiadacie doswidczenia. A za wszystko płacimy jak wszyscy czyli za czynsz. lekarza itp . I naprawde nie ważne czy cos sie pisze z malej czy duzej litery ważne by było wiadomo o co chodzi.
  • a jeszcze jedno jesli nie posiada sie pełnej wyslugi i podjmuje sie prace czy tzw dorabianie to emeryture sie zawiesza czyli jej sie nie pobiera . a to że przecietny emeryt pobiera 800 zl to chyba nie nasza wina , w końcu nikt mu nie bronił założyc mundur/
  • @Wazka proponuję założyć oddzielny wątek: " Biedni emeryci mundurowi, których nie stać na opłacenie czynszu i lekarza głosujcie na Pana Budnego" :)
    Jednak chyba jest różnica, czy piszemy dużą, czy małą literą np. jeśli pisałabym _pan budny_ to oznaczałoby np. że tego pana nie szanuję lub nie lubię, lub nie znam zasady, że nazwiska piszemy wielką literą :)

    "(...) upał na pustyni i kto by was bronił wrazie by co?(....)" - hm chyba nie o Polskę chodzi, na Pustyni Błędowskiej upałów nie zauważyłam i żołnierzy też. A za to, że na upalną pustynię mundurowi jeżdżą, to dostają zdaje się więcej niż 3 tys. pln miesięcznie... I tu jeden plus dla p. Budnego: w swoim życiorysie nie wyszczególnił, że jeździł na tzw. misje na pustynię, więc zakładam, że nie jeździł i chwała mu za to.
  • No tak! Mundurowi to harują na potęgę za nas wszystkich bo reszta to się opie.....dala.
    Przepraszam za wulgaryzm.

    Nie sądzę żebym pracował gorzej od żołnierza. Będę to musiał robić przez okrągłe 43 lata i o emeryturze 3000 mogę pomarzyć. Droga Ważko daj spokój.
    Post edytowany przez Bjarni 2014-10-30 08:52:12
  • Zgadzam się z KUDŁATYM ale:
    Czy pan Budny,który od początku kariery zawodowej (mając 20 lat wstąpił do Ludowego Wojska Polskiego) przez 20lat służby wojskowej miał wpajane "jedyne słuszne poglądy i przekonania" i wykonywał jedynie rozkazy przełożonych może działać obecnie w sposób demokratyczny - tj.oparty na zasadach demokracji, realizujący jej ducha i zasady?
    Chciałem tylko podkreślić ,że p. Budny jest beneficjentem ówczesnej władzy.
    A czy 1800 zł emerytury tylko po 20-stu latach pracy to mało,czy dużo zapytaj obecnych emerytów ile dostają po 40 letniej pracy.W przypadku p.Budnego to kwota 1966,88+450(z tytułu najmu mieszkania prawdopodobnie wykupionego z wojska) = 2416,88 (DŚWIDCZENIE MAJATKOWE ZA 2013 ROK)
    Natomiast co do stanu wojennego to się nie zgadzam, bo takich solidarnościowców wcielano na 2 lub 3 lata ,żeby trochę im w głowach poukładać. Chyba WAZKA który pisze że jest emerytem mundurowym coś może powiedzieć na ten temat.
    Co do układów to się z Tobą zgadzam.To człowiek układów i powiązań.
    W starostwie owszem jak widać bardzo lojalny wobec zwierzchnika, natomiast samodzielnie oprócz bezsensownego podpisywania Statutów spółek wodnych i topienia w nich pieniędzy podatników nie zdziałał nic. Spółki wodne nie są zakładane z inicjatywy p.Budnego, on tylko zatwierdza w imieniu starosty Statut spółki zgodnie z Ustawą Prawo Wodne. Natomiast powinien p.Budny z ramienia starostwa je nadzorować. A czy to robi?

  • Ważka: "I naprawde nie ważne czy cos sie pisze z malej czy duzej litery ważne by było wiadomo o co chodzi."


    Oby po zwycięstwie pana Budnego nie chodziło o to, że mieszkańcy dzielą się na kolegów z wojska i resztę.
    Post edytowany przez Bjarni 2014-10-30 10:55:09
  • Prawidłowo być powinno: "kolegów z wojska, z OSP i resztę".
    Zresztą po czym poznać teraz w gminie dom strażaka - ochotnika? Po tym, że wisi na nim plakat kandydata na wójta p. Janusza Budnego...
  • Czepiliście się jednego, a pozostałych 3 ,,wójtów" w czym jest lepszych?
  • Według mnie w niczym...Jedynie p. Cegliński jest poniekąd nową twarzą w talii, co być może samo w sobie dla niektórych będzie zaletą.
  • O pani Bętkowskiej napisano na forum tyle, że trudno jest raczej stwierdzić, że czepiliśmy się tylko jednego kandydata. Pan Cegliński faktycznie wyróżnia się jedynie nową twarzą i tym, że najprawdopodobniej jest spoza układu - i to jest jego mocna strona. Program raczej go nie wyróżnia spośród konkurencji, niestety.
  • jozek12 pisał(a):


    Chciałem tylko podkreślić ,że p. Budny jest beneficjentem ówczesnej władzy.

    Co do układów to się z Tobą zgadzam.To człowiek układów i powiązań.



    Rozumiem, że jeśli chodziłeś do lekarza w PRL to też jesteś beneficjentem ówczesnej władzy? ;)

    Co się tyczy układów. Jestem przeciwny, pewnie. Z drugiej strony obecna wójt jakoś w tym układzie średnio się odnajduje, a kasa ze starostwa jakoś przestała płynąć na remonty choćby dróg powiatowych.
    Nie bronię tu Budnego, ani nie oskarżam, po prostu układając zestaw do rządzenia, trzeba brać pod uwagę to, że ten ktoś MUSI się odnaleźć w określonym otoczeniu. Chcecie czy też nie, taka jest natura ludzka, że wspiera się "swoich" a "obcym" rzuca się kłody pod nogi, nie mówcie, że tak nie jest, bo codziennie tego w mniejszym lub większym stopniu doświadczacie w pracy. W polityce występuje to pewnie w zdecydowanie spotęgowanym stopniu.

    Oczywiście możemy się tu unosić dumą, honorem, ale ten świat jest już tak złożony, że jak jedni dochodzą do władzy, to lepiej dogadują się ze swoimi, jak drudzy, to robią DOKŁADNIE to samo, nawet, jeśli firmują się innymi hasłami...



    My tu gadu gadu, a jest propozycja debaty!
    Szczegóły tu

    Ciekawe kto podejmie rękawicę, a kto będzie się wykręcał...
    Post edytowany przez Mataj 2014-10-30 13:59:07
  • Mataj pisał(a):



    Rozumiem,...


    Ale się zapędziłeś!
    Masz wysoką samoocenę ale nie przesadzaj!



  • Ciekawe
    Obstawiam, że nie podejmą wyzwania i wykręca się zebraniami albo innymi ważnymi, nie cierpiącymi zwłoki sprawami. Swoją drogą miejsce do debaty powinno być neutralne.Ale przy takim układzie sił to najbliższy jest... Otwock
  • Kudłaty pisał(a):

    Mataj pisał(a):


    Rozumiem,...

    Ale się zapędziłeś!
    Masz wysoką samoocenę ale nie przesadzaj!


    Jak zwykle się popisałeś....
    Po prostu wkurzają mnie uwagi, że wszystko co w PRL to złe było, wszyscy którzy cokolwiek w PRL robili niezależnie od tego jakie były ich pobudki, cele i jakość wykonywanej pracy to skończeni idioci. Ja wiem, że łatwiej sobie wszystko poszufladkować, bo się wtedy jest w stanie jakoś ogarniać rzeczywistość. W przeciwnym razie procesorek nie wyrabia, a im ktoś bardziej ograniczony (wyjątkowo nie piję tu do Ciebie ;) ), tym większa potrzeba upraszczania otaczającego go świata. A uwagi Józka mnie trochę denerwują - był beneficjentem, tak jak beneficjentem mojej pracy są emeryci. Takimi samymi beneficjentami mogli być lekarze, nauczyciele, pielęgniarki, górnicy, hutnicy, szklarze, radiotechnicy. Co to ma do rzeczy? Merytorycznie do rzeczy? Ciekawe smaczki można wyciągnąć każdemu niemalże, kto cokolwiek się udzielał w PRL i przyznam szczerze - zmęczony tym jestem. Zajmijmy się merytoryczną oceną kandydatów, a nie ich decyzjami sprzed 40 lat. Bo jeszcze 30 lat temu mi też się wydawało, że świat zawojuję...

    Wracając do debaty - moim zdaniem ta debata wiele nie zmieni, a zainteresowanie też nie będzie duże. Mimo to chciałbym zobaczyć coś takiego w wydaniu gminnym. Mam wrażenie, że nawet jak coś takiego się odbędzie to i tak takich co się tym zainteresuje, w skali gminy, będzie garstka.
    Post edytowany przez Mataj 2014-10-30 16:49:24
  • ... a ja proponuję Warszawę. Tylko jeszcze trzeba się dogadać z TVP albo TVN odnośnie transmisji.
  • batbuk pisał(a):

    ... a ja proponuję Warszawę. Tylko jeszcze trzeba się dogadać z TVP albo TVN odnośnie transmisji.



    Co do TVN to akurat niektórym kandydatom byłoby bardzo po drodze ;)
  • Dokładnie. Pan Budny już się w radiowej "Trójce" nagadał to pewnie i w TVN-ie ma wejścia i transmisję załatwi.
  • Dziś spotkanie p. Zdunika w Woli Karczewskiej!
  • Dobry wieczór widze ze temat chwycił tylko nie bardzo w te stronę . Zreszta kazdy ma oczy i widzi i rozumie i jak było jak jest i sam podjmie decyzję na kogo bedzie głosował . A czy ktos wie kiedy jest jakeś spotaknie wyborcze Pana Budnego ?
  • Nareszcie ktoś (Pan J. Budny) "wpadł" na pomysł DEBATY, świetnie !!! , w takim razie niech ktoś rozsądny, obiektywny, stanowczy ZORGANIZUJE a gwarantuję, że frekwencja dopisze. :>
  • Czytając zyciorys i wywiady z panem Budnym dowiadujemy się że przeszedł na zasłużoną emeryturę i później do samorzadu z wojska ponieważ rozwiązano jego jednostkę. Ja natomiast wiem z długoletniej pracy że dobrych nikt sie nie pozbywa. Owszem jeżeli jest delikwent z jakiegoś powodu niewygodny to z reguły likwiduje się jego stanowisko. I tak pan Budny w komunie był dobry a później w 2000 roku na emeryturkę w wieku ok 40lat.
  • Wazka pisał(a):

    A czy ktos wie kiedy jest jakeś spotaknie wyborcze Pana Budnego ?



    Tak, są wpisane w sąsiednim temacie. Niestety sami musimy szukać, bo komitety a bardzo nie chcą się chwalić same.
  • Mataj.
    Ja się popisałem?
    Każdy ma prawo oceniać kandydata według swoich kryteriów. Tobie nagle zaczęło przeszkadzać to że przeszłość Budnego się komuś nie podoba. Przecież ma prawo mu się nie podobać!
    Mataj pisał(a):


    Rozumiem, że jeśli chodziłeś do lekarza w PRL to też jesteś beneficjentem ówczesnej władzy? ;)


    Widzisz, ja tamten okres jeszcze pamiętam, ty chyba nie.
    Idąc do lekarza czy gdziekolwiek indziej nie musiałeś uroczyście recytować pewnej przysięgi której fragment przytoczę:

    "....Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w bratnim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami,..."

    Pan Budny tez musiał, problem w tym że jemu to odpowiadało do tego stopnia że poświęcił temu tyle czasu że Armia Radziecka istnieć przestała a pan Budny trwał.
    Czy ktoś go z tej przysięgi zwolnił?
  • Wola Karczewska 31 października 2014
    PANI WÓJT ANNIE BĘTKOWSKIEJ (PSL)
    MÓWIMY DOSYĆ TAKIEGO RZĄDZENIA
    Zbliża się termin wyborów do władz samorządowych. Od nas wszystkich zależy czy będą nami rządzić ludzie godni, uczciwi i przedkładający interesy publiczne nad prywatę. Nie dajmy się otumanić często groteskowej i podstępnej kampanii wyborczej. Oceniajmy konkretne czyny i osiągnięcia a nie puste obietnice i zagrywki pijarowskie.
    Przed wyborami w 2010 roku rozesłaliśmy do kandydatów na wójtów konkretne pytania dotyczące najważniejszych spraw dla Woli Karczewskiej i dla regionu. Wszyscy kandydaci na wójtów odpowiedzieli, ale najwięcej obiecała załatwić Pani Anna Bętkowska. Dlatego w większości na nią oddaliśmy głosy. Dzisiaj przed kolejnymi wyborami żałujemy tego i stwierdzamy, że nie wykonała prawie nic ze swoich deklaracji:
    - pomimo obietnic nie podjęła żadnych działań dla dokończenia jedynej
    drogi wiejskiej (odcinek ok 150 metrów),
    - pomimo obietnic nie doprowadziła do wybudowania chodników przy
    drodze wiejskiej w Woli Karczewskiej, a nawet nie podjęła żadnych
    skutecznych starań w tej sprawie,
    - złamała przyjęte na piśmie zobowiązania i samowolnie okroiła zakres
    budowy Domu Kultury co uniemożliwia jego prawidłową eksploatację
    i to pomimo, że społeczeństwo regionu (8 wsi) przyczyniło się do
    załatwienia dotacji Ministra Kultury na ten cel w wysokości
    700 tys. złotych.
    - wbrew ustaleniom na piśmie, że Dom Kultury po zakończeniu budowy
    będzie służył celom publicznym i nie będzie odsprzedany lub
    wydzierżawiony osobom prywatnym, już kilka miesięcy po wyborach
    Pani Wójt zaczęła przysyłać do wsi prywatnych kontrahentów,
    - pomimo obietnic na piśmie Pani Wójt nie podjęła dostatecznych działań
    dla ochrony rzeki Świder w rejonie Woli Karczewskiej przed wandalami.
    Przez wiele lat sami mieszkańcy wieszali tablice ostrzegające na
    drogach dojazdowych do Świdra, kopali rowy, żeby uniemożliwić dojazd
    samochodów, zbierali śmieci pozostawione nad brzegami Świdra.
    Przez cały ten czas nie było żadnej realnej pomocy ze strony urzędu,
    - pomimo interwencji, artykułów prasowych i starań, Pani Wójt nie
    podjęła żadnych działań, żeby przeciwstawić się składowaniu odpadów
    na terenach chronionych przyrodniczo u zbiegu drogi nr 17 i drogi
    Otwock – Glinianka. Przeciwnie wbrew interesowi publicznemu
    Pani Wójt wzięła wyraźnie stronę zakładu, który składował odpady.
    Podobnych przykładów działania wbrew interesowi publicznemu było bardzo wiele. Pani Wójt brutalnie ograniczyła dostęp do informacji publicznej w urzędzie celowo uniemożliwiając kontrolę obywatelską swoich działań. Do tego wszystkiego Pani Wójt skutecznie uniemożliwiła możliwość krytyki swoich działań w lokalnej prasie stosując metody z dawno minionej epoki.
    Jest też uzasadnione podejrzenie, że Pani Wójt Bętkowska szasta pieniędzmi publicznymi dla swoich prywatnych celów wyborczych. Przykładem mogą być najdroższe w powiecie, a chyba i w historii powiatu dożynki diecezjalno –powiatowo – gminne, które kosztowały około 80 tysięcy złotych.

    Pani wójt Anna Bętkowska straciła nasze zaufanie i nie powinna być ponownie wybrana na stanowisko Wójta Gminy Wiązowna.
    Roman Nowicki
    Honorowy Sołtys Woli Karczewskiej
  • Odnośnie obietnic wyborczych czy realizacji programu była prowadzona dyskusja już rok po wyborach.
    Może warto przypomnieć ten wątek: http://www.forum.wiazowna.net/discussion/120/pierwszy-rok-kadencji-anny-betkowskiej/p1
  • Nowicki pisał(a):

    Wola Karczewska 31 października 2014
    PANI WÓJT ANNIE BĘTKOWSKIEJ (PSL)
    MÓWIMY DOSYĆ TAKIEGO RZĄDZENIA
    Zbliża się termin wyborów do władz samorządowych. Od nas wszystkich zależy czy będą nami rządzić ludzie godni, uczciwi i przedkładający interesy publiczne nad prywatę. Nie dajmy się otumanić często groteskowej i podstępnej kampanii wyborczej. Oceniajmy konkretne czyny i osiągnięcia a nie puste obietnice i zagrywki pijarowskie.
    Przed wyborami w 2010 roku rozesłaliśmy do kandydatów na wójtów konkretne pytania dotyczące najważniejszych spraw dla Woli Karczewskiej i dla regionu. Wszyscy kandydaci na wójtów odpowiedzieli, ale najwięcej obiecała załatwić Pani Anna Bętkowska. Dlatego w większości na nią oddaliśmy głosy. Dzisiaj przed kolejnymi wyborami żałujemy tego i stwierdzamy, że nie wykonała prawie nic ze swoich deklaracji:
    - pomimo obietnic nie podjęła żadnych działań dla dokończenia jedynej
    drogi wiejskiej (odcinek ok 150 metrów),
    - pomimo obietnic nie doprowadziła do wybudowania chodników przy
    drodze wiejskiej w Woli Karczewskiej, a nawet nie podjęła żadnych
    skutecznych starań w tej sprawie,
    - złamała przyjęte na piśmie zobowiązania i samowolnie okroiła zakres
    budowy Domu Kultury co uniemożliwia jego prawidłową eksploatację
    i to pomimo, że społeczeństwo regionu (8 wsi) przyczyniło się do
    załatwienia dotacji Ministra Kultury na ten cel w wysokości
    700 tys. złotych.
    - wbrew ustaleniom na piśmie, że Dom Kultury po zakończeniu budowy
    będzie służył celom publicznym i nie będzie odsprzedany lub
    wydzierżawiony osobom prywatnym, już kilka miesięcy po wyborach
    Pani Wójt zaczęła przysyłać do wsi prywatnych kontrahentów,
    - pomimo obietnic na piśmie Pani Wójt nie podjęła dostatecznych działań
    dla ochrony rzeki Świder w rejonie Woli Karczewskiej przed wandalami.
    Przez wiele lat sami mieszkańcy wieszali tablice ostrzegające na
    drogach dojazdowych do Świdra, kopali rowy, żeby uniemożliwić dojazd
    samochodów, zbierali śmieci pozostawione nad brzegami Świdra.
    Przez cały ten czas nie było żadnej realnej pomocy ze strony urzędu,
    - pomimo interwencji, artykułów prasowych i starań, Pani Wójt nie
    podjęła żadnych działań, żeby przeciwstawić się składowaniu odpadów
    na terenach chronionych przyrodniczo u zbiegu drogi nr 17 i drogi
    Otwock – Glinianka. Przeciwnie wbrew interesowi publicznemu
    Pani Wójt wzięła wyraźnie stronę zakładu, który składował odpady.
    Podobnych przykładów działania wbrew interesowi publicznemu było bardzo wiele. Pani Wójt brutalnie ograniczyła dostęp do informacji publicznej w urzędzie celowo uniemożliwiając kontrolę obywatelską swoich działań. Do tego wszystkiego Pani Wójt skutecznie uniemożliwiła możliwość krytyki swoich działań w lokalnej prasie stosując metody z dawno minionej epoki.
    Jest też uzasadnione podejrzenie, że Pani Wójt Bętkowska szasta pieniędzmi publicznymi dla swoich prywatnych celów wyborczych. Przykładem mogą być najdroższe w powiecie, a chyba i w historii powiatu dożynki diecezjalno –powiatowo – gminne, które kosztowały około 80 tysięcy złotych.

    Pani wójt Anna Bętkowska straciła nasze zaufanie i nie powinna być ponownie wybrana na stanowisko Wójta Gminy Wiązowna.
    Roman Nowicki
    Honorowy Sołtys Woli Karczewskiej



    ... Podpisuję się w 100%
  • Z całym szacunkiem, ale oprócz Woli Karczewskiej są i inne miejscowości w Gminie Wiązowna
  • @Kudlaty - chętnie bym tę dyskusję z Tobą dokończył (nota bene była prowadzona podobna w wątku o Kuklińskim (jak masz ochotę możesz sobie przewertować), ale nie będę tu robił OT.

    Moriss pisał(a):

    Z całym szacunkiem, ale oprócz Woli Karczewskiej są i inne miejscowości w Gminie Wiązowna



    W pełni się zgadzam, chociaż przykład Woli Karczewskiej idealnie pokazuje pewne rzeczy, które można p. Bętkowskiej zarzucać.
    Dom Kultury w Woli Karczewskiej miał być w zastępstwie WCK. Nawet niektórzy radni mydlili oczy ludziom na forum, że świetlice, że dom w Woli Karczewskiej wystarczą, że obecna wójt nie robi WCK, bo zrobi świetlice, bo dokończy dom, który tam stoi i niszczeje. Na nic były uwagi, że dom w Woli Karczewskiej i jego utrzymanie spowodują, że obiekt nigdy nie będzie dokończony i będzie niszczał.
    Nie, nie chcę mówić "a nie mówiłem", bo naprawdę mnie to nie cieszy. Chcę powiedzieć, że niektórzy radni i wójt wykazali się po prostu całkowitą ignorancją.
    Nie da się wszystkim na raz zrobić dobrze, dom w Woli Karczewskiej to mało? Ok! Kolejny przykład - place zabaw - mamy kilka nowych w gminie, a tak naprawdę nie mamy ani jednego. Jest jesień. Trochę deszczu i wszystkie (poza tym pod ZSG Wiązowna) nie nadają się do użytku. Prawie wszystkie zrobione na piasku i w trawie. Ja zdaję sobie sprawę z tego, że są potrzebne, ale jeśli ojciec, matka mają jechać z dzieckiem 4-5km samochodem na plac zabaw w Wiązownie, to z perspektywy rodzica powiem szczerze, wolę jechać 16km do Józefowa, brzmi zabawnie, ale takie nie jest. Zresztą z rozmów z rodzicami w gm. Wiązowna wnoszę, że nie jestem jedyny. A po co robienie placów zabaw w ZSG, GOK i przy Lubelskiej (wszystkie w promieniu 1km) to już kompletnie nie mam pojęcia. Widocznie lepiej zrobić 3, niż jeden porządnie.
    Dla mnie to nie jest sprawa, którą powinna zajmować się prokuratura ;) To po prostu wskazuje na zwykłą niegospodarność, a ta dyskwalifikuje w moich oczach kandydata na wójta. Jeśli taką niegospodarność widać przy placach zabaw, to co się dzieje w dziedzinach, których zwykły mieszkaniec nie ogarnia bez wertowania sprawozdań finansowych na BIPie (a sam bez specjalnego szukania znajduję jeszcze kilka)?
  • @Nowicki, @Mataj - popieram w 100 proc.
    @Moriss możesz coś napisać o innych miejscowościach z przyjemnością przeczytam :)
  • Są inne miejscowości, w których nic nie zostało zrobione!
  • Mataj tu nie ma o czym dyskutować.
    Jestem daleki od tego by oceniać kandydata po tym gdzie pracował, jaką ma emeryturę, z kim sypia "w tygodniu" a z kim chadza w niedziele do kościoła. Wtrącenie o przysiędze było tylko w kontekście korzystania ze służby zdrowia w okresie PRL.
    Idąc tym tropem można wysnuć wniosek że przedsiębiorca pogrzebowy nie powinien być wójtem gdyż jedyne na czym się zna to "ostatnia droga" i z pewnością naszą gminę wyprowadzi tam skąd nie ma powrotu.


    Moriss - jesteś tego pewien??? Jesteś niesamowicie odkrywczy.
  • udzielam odpowiedzi : aga_4
  • @Kudlaty, czyli wygląda na to, że znów dyskutujemy bez potrzeby, bo z grubsza i tak się zgadzamy :P
    Nota bene ciekaw jestem jak np pan Józek oceniłby np takiego Pana Nowickiego... też by mu uwierała przeszłość do tego stopnia by olać to co robi teraz?
    Nie wiem, może jestem jednak zbyt młody (pewnie tak), ale zwyczajnie męczy mnie wyciąganie PRLu jak kuli u nogi przy każdej możliwej okazji. Skupmy się na tym co jest tu i teraz, co można zrobić, a nie wyciągajmy takiego trupa z szafy jak robi to Józek, bo zaraz zaczniemy badać kandydatów pod kątem czystości rasy...

    Zresztą, jak Józek uznaje opozycyjny życiorys za najważniejszy przymiot władz samorządowych to jego sprawa, po prostu ja mam inne zdanie.
  • Osobiście, przekonałem się, że pani Bętkowska nie dotrzymuje słowa.
  • Mataj napisał m. in. : (...) Dom Kultury w Woli Karczewskiej miał być w zastępstwie WCK. Nawet niektórzy radni mydlili oczy ludziom na forum, że świetlice, że dom w Woli Karczewskiej wystarczą, że obecna wójt nie robi WCK, bo zrobi świetlice, bo dokończy dom, który tam stoi i niszczeje. Na nic były uwagi, że dom w Woli Karczewskiej i jego utrzymanie spowodują, że obiekt nigdy nie będzie dokończony i będzie niszczał.
    Nie, nie chcę mówić "a nie mówiłem", bo naprawdę mnie to nie cieszy. Chcę powiedzieć, że niektórzy radni i wójt wykazali się po prostu całkowitą ignorancją. (...)

    Przykro czytać co piszesz, Mataj... Czy byłeś w Woli Karczewskiej? Widziałeś tam jakąś ruinę czy ładny dom kultury? Zamiast podniecać się chorymi insynuacjami p. Nowickiego i na ich podstawie rzucać kamieniami w wójta i radnych, warto było zrobić wizję lokalną i dopiero oceniać.
    Co do krytycznych uwag odnośnie placów zabaw. Ze względów finansowych są one robione "po kawałku", więc nie wszystko na nich jest od razu. Ale będzie. I po co straszyć prokuratorem?! Czy my nie umiemy inaczej?

  • Mataj pisze:jestem przeciwko układom,by za chwil, dodać ,że normalne jest gdy wspiera się swoich a obcym rzuca się kłody pod nogi.Brak tu jakiejkolwiek logiki i konsekwencji Parafrazując wypowiedż L. W. jestem przeciw a nawet za.Przychodzisz do wójta ,chcesz załatwić pozwolenie na np.otwarcia budki z piwem.Dostajesz odpowiedż odmowną.Za parę dni patrzysz,a tu znajomy wójta handluje piwem a na drugim końcu ulicy siostrzenica wójta.Nie można tolerować iprzyzwalac na takie postępowanie.Musimy piętnować na każdym kroku układy ,układziki ,nepotyzm i"znajomych królika".W jaki sposób?W prosty sposób nie glosować na takich ludzi!Eliminować ich z życia publicznego min.z urzędów
  • @Moriss dzięki za super rozwiniętą odpowiedź... miło było przeczytać :)
  • Sens debaty widzę ewntualnie w II turze między 2-ma kandydatami
  • @Nemo - Przede wszystkim chyba nie przeczytałaś tego co pisałem. Dom stał i niszczał, a nikt inny jak Ty twierdziłaś, że trzeba go szybciutko skończyć i z niego korzystać. Sorry, ale 4 lata to wystarczający czas, żeby to zrobić. Jeśli nie, to nie bardzo rozumiem ile potrzeba... 8? 12?
    Na miejscu byłem, ruiny nie widziałem - mój opis tyczył się stanu sprzed remontu, a nie po. Nemo, zanim stwierdzisz, że rzucam kamieniami przypomnij sobie co pisałeś o świetlicach, a co z tego zostało zrealizowane. Znamy się osobiście, więc wiesz, że nie chodzi mi o jątrzenie, a o zrobienie czegoś dobrze. To nie jest kwestia rzucania kamieniami, to jest kwestia zwykłego rozczarowania i zawiedzenia. Sam pamiętam naszą dyskusję na forum (wówczas prowadziliśmy ją na portalu) - zakończyłem ją stwierdzeniem, że rozwiązania szczytne i trzymam kciuki, ale jestem niemalże pewien, że się nie powiodą.

    Co do placów zabaw - jaki sens ma wobec tego rozpoczęcie 5 placów zabaw i nieskończenie żadnego? Jak skończysz wszystkie, będzie można wszystkie remontować. Poza tym, że mydli się wyborcom oczy? Jaki ma sens istnienie 3 placów w centrum Wiązowny, jeden obok drugiego? Nikt nie straszy prokuratorem! Nie mam pojęcia skąd ten wniosek!? Chodziło mi o to, że tu po prostu nie ma o co kopi kruszyć, a jest to po prostu dowód na pewną niegospodarność.

    @jozek12 - dokładnie tak. Jestem przeciwny układom, ale rozumiem i dociera do mnie, że świat nie jest idealny, a trzeba w nim sobie jakoś radzić. Trzeba eliminować, pewnie. Sęk w tym, że jak wyeliminujesz ich na poziomie sołectwa, to spotkasz się z nimi na poziomie gminy, jak z gminy, to na poziomie powiatu, jak na poziomie powiatu, to rozbijesz się o województwo itp itd. Klasyczny komin. Pewnie, możesz walczyć z wiatrakami. Pytanie czy będąc "w układzie" też nie da się nic zmienić. I ostatnie pytanie - wierzysz, że na miejsce jednego układu nie głosujesz na drugi? Proszę Cię...
    Post edytowany przez Mataj 2014-10-31 20:59:02
  • Mataj napisał: @Nemo - Przede wszystkim chyba nie przeczytałaś tego co pisałem. Dom stał i niszczał, a nikt inny jak Ty twierdziłaś, że trzeba go szybciutko skończyć i z niego korzystać. Sorry, ale 4 lata to wystarczający czas, żeby to zrobić. Jeśli nie, to nie bardzo rozumiem ile potrzeba... 8? 12? (...)

    Więc w ciągu 4 lat został skończony i oddany w użytkowanie. Wykonano go na miarę potrzeb i możliwości, co nie podoba się m. in. p. Nowickiemu, który chciałby jeszcze dodatkowe metry kwadratowe. Tylko po co? W obecnej przestrzeni miejsca jest dość dla wszystkich chętnych. A koszty utrzymania i wykorzystania są i tak b. duże
    Co do prokuratora - sorry, źle przeczytałam i przekręciłam Twoje słowa. X_X
  • Nemo pisał(a):


    co nie podoba się m. in. p. Nowickiemu, który chciałby jeszcze dodatkowe metry kwadratowe. Tylko po co?


    Może dlatego, że tam jak w polskim filmie?

    Nemo pisał(a):


    A koszty utrzymania i wykorzystania są i tak b. duże


    Czyli jednak? :(
  • Kurcze, ruch tu taki jak na Marszalkowskiej ;) Tyle nowych twarzy, ktore znikna po wyborach ;)

    Ja mam prosbe, przestanmy paranoje lustratorow z wiejskiej przenosic na lokalne podworko. Komuna sie skonczyla cwierc wieku temu. General Jaruzelski nie zyje, a ponoc w ostatnich dniach sie nawrocil na wiare katolicka. WSI tez zlikwidowane. Tusk w Brukseli. Jesli kandydat na wojta bedzie dobry, to nie przeszkadza mi nawet, ze jego pradziadek byl aktywnym czlonkiem NSDAP, albo inna swołoczą w KPZR. Moze byc gejem, sluchac Behemota i nie znac pacierza. Moze byc obrzezany. A nawet byc poczety dzieki in vitro. Nie ma to dla mnie zadnego znaczenia. Ma byc uczciwy. Ma dobrze organizowac ludzi i rozwiazywac problemy lokalne.

    A tak na marginesie, kto normalny za idzie do wyborow... wiedzac, ze pozniej bedzie latami opluwany przez bylekogo i to jeszcze anonimowo, bez mozliwosci obrony? Kasa marna, a i tak kazdy mu mowi, ze zarabia "duzo za duzo" ;)
  • Dzień dobry ja tylko wroce na chwile do wątku przysięgi wojskowej , otuz była przisega jak w kazdym wojsku , jednak gdy ja ja składlem w 84 roku było przyzwolenie by sobie dopowiedzieć "Tak mi dopomóz Bóg" dodatkowo informuję ,że w polsce nigdy nie było komunizmu tylko socjalizm. Taki ustrój kształtowal sie w ZSSR , a teraz działa częściowo w Chinach i Koreii Pólnocnej czygo byłem naocznym swiadkiem. To co było w Polsce ludowej nie bylo tak bardzo bolesne. Nastepnie po zminie ustróju politycznego w Wojsku Polskim była nowa przysiega obecnie obowiązująca ,oczywiście kto nie chcial jej skladać odchodzil do cywila . A teraz prosze bardzo do wojska jest sie bardzo trudno dostać > I jeszcze jedno dla mnie facet bez wojska to nie stety nie facet.
  • Warcam na właściwą scieżkę Uważam ,że KKW "Nowoczesna Gmina" w gruncie rzeczy nie ma zadnego planu po ewentualnym wygraniu . Cztając inforamcje na temat głównego kadydata dochdzę do wniosku ,ze pierwsze co zrobi to powoła straż gminną i kupi samochód i dwa fotoradary . Czy to jest komu kolwiek potrzebne?
  • Wazka pisał(a):

    Dzień dobry ja tylko wroce na chwile do wątku przysięgi wojskowej , otuz była przisega jak w kazdym wojsku , jednak gdy ja ja składlem w 84 roku było przyzwolenie by sobie dopowiedzieć "Tak mi dopomóz Bóg".


    I jak widać na niewiele się zdało to dopowiadanie. Bóg się wypiął:)

    Wazka pisał(a):

    I jeszcze jedno dla mnie facet bez wojska to nie stety nie facet.



    Tak jest Panie pułkowniku Fitts!*
    Skoro to nie facet... czy w takim razie każdego któremu udało się nie dostąpić zaszczytu służenia w tej instytucji możesz traktować jako potencjalny obiekt seksualny? Pytam tak na wszelki wypadek:)


    Wazka pisał(a):

    Cztając inforamcje na temat głównego kadydata dochdzę do wniosku ,ze pierwsze co zrobi to powoła straż gminną i kupi samochód i dwa fotoradary . Czy to jest komu kolwiek potrzebne?



    Mało tego! Człowieku! On ma plan zagospodarowania wielkiego placu na którym znajduje się GS.
    Zbudują tam obóz dla więźniów politycznych a na środku ustawią wielki stos i co sobota będą palić tych szybciej myślących. Takich jak ty Ważka! I więcej ci napisze. Straż ognistą zlikwiduje, żeby stosu nie gasiła!

    Nie wiem, może Pan Bóg się nad nami ulituje?

    * American Beauty.

    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-11-01 12:37:53
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje