Zabudują nawet lasy?
 • Nie dość że zabudowują wszystkie pola to jeszcze chcą wycinać lasy jedyne dobro ze względu na które ludzie tu chcą mieszkać. Niedługo zabudują wszystko na mur jak w Starej Miłośnie. Szkoda

  Szanowna Pani Wójt!!!
  Czy istnieje możliwośc wybudowania domu na działce leśnej, jakich uzgodnień wymaga?Czy prawdą jest iż od roku można zabudować działkę leśną TYLKO jeśli istnieje MPZP?A nie można otrzymać WZ?
  Pozdrawiam
  Tomasz Mazowiecki
  odpowiedź:
  zwiń
  Szanowny Panie,
  Wydanie decyzji o warunkach zabudowy na gruncie leśnym wymaga (oprócz innych uzgodnień wynikających z charakterystyki danego miejsca) uzgodnienia z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Warszawie.
  Na etapie uzgodnień RDLP każdorazowo sprawdza przeznaczenie gruntu w ostatnim obowiązującym dla danej nieruchomości miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (w przypadku Gminy Wiązowna jest to miejscowy plan ogólny zagospodarowania przestrzennego z 1994 r.) i jego zgodność z inwestycją, dla której ma być wydana decyzja o warunkach zabudowy w danej sprawie.
  Z wyrazami szacunku:
  Wójt Anna Bętkowska
  (odpowiedź przygotowała Małgorzata Peters Kierownik Referatu Planowania Przestrzennego i Urbanistyki 22-789-01-20 w 211).
  Post edytowany przez admin 2014-01-22 11:38:52
 • Moim zdaniem lasy powinny byc panstwowe, czyli wszystkich i zarazem nikogo, no i nie powinno tam sie budowac domow. Natomiast jak ktos ma dzialke z lasem to ja bym takiej osobie nie zabronil budowania! Wlasciciel powinien moc rozporzadzac wlasnoscia.

  Kazdy kto posiada puste pole moze zrezygnowac z budowania i na to miejsce moze posadzic drzewa. Nie ma co fetyszyzowac lasu. Las to sa drzewa, ktore posadzil ktos 20-30-40 lat temu. Jak sie wytnie - to za pare lat odrosnie. Tylko trzeba rozsadnie gospodarowac i co rok wiecej dosadzac niz sie wycina.

  BTW Akurat MPT (ta co odpowiedziala na pytanie) jest zdaje sie przeciwnikiem "dzikiej urbanizacji" na terenach wiejsko-lesnych? ;)
 • Jak kiedyś planowano MPK ktoś powinien pomyślec o wykupie lasów prywatnych,ułatwiałoby to administrowanie i nadzór nad całym kompleksem a także ochronę dziedzictwa materialnego nie związanego z gospodarką leśną. Niestety jak zwyle u nas nikt sobie prawem własności głowy nie zawracał. Osobiście mam mieszane uczucia w tym temacie-przestudiowałem stare mapy i na tym terenie była pierwotnie zabudowa mieszkalna która funkcjonowała chyba do 1944 a nawet lat 60tych i 70tych-mnóstwo jest pozostałości starych piwnic i fundamentów. Jednocześnie dziś wraz z zabudową musi się pojawiac infrastruktura -drogi kanalizacja ,wodociągi. Przy spełnieiu tych warunków las zniknie- będzie taki drugi Anin.
  Post edytowany przez [Deleted User] 2014-01-07 11:32:57
 • Szanowni Państwo,
  występuję w imieniu starszych ludzi z zapytaniem: czy na ich działce typu leśny, w Kopkach, ul.Przyjaźni można rozebrać / zburzyć drewniany domek typu altankowego, na fundamentach i postawić nowy,trwalszy? W latach 50-60, kiedy go stawiano plan zagospodarowania nie wymagał zgody na budowę, ale obecnie domek jest zinwentaryzowany i wpisany do księgi wieczystej. Czy potrzebna jest zgoda urzędu/ architekta by dokonać zmiany na murowany. Załączam zdjęcie domku.
  Będę wdzięczna za odpowiedź.
  2560 x 1920 - 1M