• Szanowni Państwo

  Uprzejmie proszę o wypełnienie ankiety, która pozwoli nam przygotować Plan Gospodarki Emisyjnej dla gminy. Szczegółowe informacje tutaj.

  Ankieta do przesłania w wersji elektronicznej: tutaj.
  Post edytowany przez admin 2015-09-16 16:08:06
 • A to dobrowolne jest czy urząd będzie przymuszał grzywnami za niewypełnienie takiej ankiety?

  No i mam pytanie jaką wartość dla UG mają informacje typu: "wymienione okna"? A jeżeli wymieniłem na takie które zatrzymują mniej ciepła? Coś mi się widzi, że ta ankieta to sztuka dla sztuki -aby UG mógł chwalić się, że przeprowadził tzw. "konsultacje". No i ciekaw jestem ile wpłynie tych ankiet. Jak będzie z 30-50 to i tak będzie dużo...
 • DOBROWOLNE EDZIU
 • Nie znam przypadków przymuszania do pomocy, o którą grzecznie proszę. Wiedza o cechach charakterystycznych okien też nie jest pełna, ale chętnie nabędę ją od praktyka w tych sprawach
  Post edytowany przez AMROSLANIEC 2015-04-02 21:18:17
 • Skoro to tylko ankieta do statystyki to po co urzędnikom dokładny adres - nie wystarczy np. nazwa miejscowości ???
 • Wielki (gminny) Brat czuwa! Dostawcy energii mają mieć (niebawem) obowiązek montowania tzw. inteligentnych liczników energii (tj. takich które analizują m.in ile energii w jakich godzinach zużywamy i do jakich urządzeń, więc wszystko o nas będzie już wiadomo), więc pewnie UG nie chce być gorszy...
 • @ pełna zgoda Edziu :)
  @AMROSLANIEC - jeśli Państwo chcą uzyskać w miarę rzeczywiste informacje ( i chociażby 50 odpowiedzi) to należałoby ankietę sporządzić od nowa. Zawiera ona błędy natury merytorcznej oraz nie jest zgodna z metodologią tworzenia tego typu narzędzi do badania konkretnego zjawiska występujacego wśród konkretnej społeczności. Prościej: nie wiadomo, 1/ co Państwo chcą zbadać za pomocą tej ankiety i 2/jakie wiadomości z niej uzyskać. 3/Brakuje też jasno określonego celu badania i zrozumiałego przekazu. 4/adres wymagany tylko w przypadku instytucji posiadajacych osobowość prawną - w jakim celu?????
  Jeśli się nie mylę to przeciętny Kowalski na pewno rozumie, co to jest Plan Gospodarki Emisyjnej dla gminy i co oznacza przygotowanie tego planu dla gminy.
  Zakładam, że tylko "Twórca" ankiety zna odpowiedzi na powyższe pytania/problemy i uważa, że ankietowani nie powinni być w to w tajemniczeni :(
 • Konsultacja jest pozorna. Odpowiedzi i tak trafią najpewniej do kosza, bo danych pozyskanych w ten sposób nijak nie da rady interpretować /przetworzyć. Co z tego, że zadeklaruję w ankiecie remont dachu? W ankiecie nie ma nawet pozycji kiedy ma być ten remont? Jeżeli zadeklaruję remont ale za 5-7 lat to jakie to znaczenie ma dla gminy? No i na jakiej podstawie przyjmuje się, że remont poprawi efektywność energetyczną budynku? A jeżeli nawet to o ile % będzie efektywniejszy? Co Gminie z tego, że będzie wiedziała "rocznie" zużyłem X kWh. Ankieta nawet nie wskazuje czy mam podać zużycie za ostatni rok, a może średnią zużycia z ostatnich 10-ciu lat...

  Takie przykłady można mnożyć.

  Do tego nikt nie wyjaśnił nam, co to jest PGN, jakie zadania ma gmina w tym zakresie, po co to się robi/przyjmuje/uchwala, jakie to ma skutki dla gminy i obywateli etc. a od razu chce się od ludzi wyciągać dane.

  Obecna ekipa jak widać kontynuuje niechlubną tradycję poprzedniej ekipy, która pozorowała konsultacje w sprawach rzeczywiście istotnych dla obywateli (np. planowanie przestrzenne) robiąc spotkania np.w piątek o 16.00 gdzie wiadomo, że nikt na to nie przyjdzie bo jest w pracy albo wraca z pracy, a z drugiej strony wielką rangę nadawano konsultacjom w sprawach mało istotnych, tylko po to chyba aby móc potem szermować liczbą przeprowadzonych "konsultacji".

  A najgorsze jest to, że takie pseudokonsultacje kosztują i to my za to płacimy. Stąd apel do włodarzy, piastunów organów, urzędników rang wszelakich o umiar w serwowaniu nam takich "konsultacji".
  Aby nie było, że narzekam, marudzę, szczuję i podburzam a nadto piach sypię w tryby dobrze pracującej machiny konsultacyjnej, to powiem, że sensowne są konsultacje dot. dostępu do internetu szerokopasmowego na terenie gminy i w tych konsultacjach wezmę udział.
 • Szanowni Państwo

  Pytania są słuszne, a odpowiedzi na nie dostępne pod linkiem, który podałam na samym początku wiadomości: http://www.wiazowna.pl. Dodatkowo - w razie kolejnych pytań - jest informacja o możliwości kontaktu z konkretnym urzędnikiem.

  Uwagi przekażę :-)
  Post edytowany przez AMROSLANIEC 2015-04-07 12:21:57
 • Wszystko fajnie, ale taka strona nie istnieje...
 • Link się już otwiera, ale jest tam tylko ankieta, nic poza tym.........
 • Taki sposób tłumaczenia jaki nam @AMROSLANIEC serwuje nazywa się w logice ignotum per ignotum.
  To dobry przykład na ćwiczenia ze studentami. Przyda się.
 • Powtórzę:

  Pytania są słuszne, a odpowiedzi na nie dostępne pod linkiem, który podałam na samym początku wiadomości: http://www.wiazowna.pl. Dodatkowo - w razie kolejnych pytań - jest informacja o możliwości kontaktu z konkretnym urzędnikiem.
 • @AMROSLANIEC Ani jeden ani drugi link podany przez Panią nie odsyłąją do "dodatkowych informacji" Link z w wiadomości rozpoczynającej wątek nie otwiera się. Link z wiadomości powyżej odsyła do strony głównej UG. Być może ma odsyłać i być może powinniśmy sobie tam poszukać informacji samodzielnie?:)
  Wszystko jest możliwe, skoro urząd myśli, że wypełniając ankietę, ktoś będzie specjalnie dzwonił do nie wiadomo jakiego urzędnika, aby dopytać o szczegóły. Śmiech na sali i raczej nie ignatum per ignatum tylko TO IGNORE was wszystkich :(
  Post edytowany przez [Deleted User] 2015-04-08 19:13:51
 • Widać lud tubylczy nie zasługuje aby mu objaśnić cokolwiek...
 • a tam co Ty gadasz .....